Mecz do jednej bramki, zadecydował samobój...

To było ważne spotkanie nie tyle dla układu tabeli, co dla bezpiecznej sytuacji myślenickiego Orła w ligowej tabeli. Porażka z Wróblowianką Wróblowice skomplikowała nieco sytuację, a przede wszystkim rywale z dołu tabeli zbliżyli się na niebezpieczną odległość do drużyny z Dolnego Przedmieścia.

Mecz był wyrównany i obie drużyny mogły go przechylić na swoją korzyść. O końcowym triumfie zadecydować mógł indywidualny błąd w jednej z sytuacji lub przypadek. Jeszcze w pierwszej połowie jeden z rywali po ręce Marka Pajki trafił w poprzeczkę, blisko trafienia było też z rzutu wolnego, a w odpowiedzi z półobrotu strzelał Mateusz Mistarz, ale tym razem obronił bramkarz, a bramkarza rywali nękał też Kamil Czajkowski.

W drugiej połowie Orłowcy zaatakowali śmielej, ale niebezpiecznie było po stałych fragmentach ze strony Wróblowianki. Najpierw jednak Marek Pajka odbił strzał zmierzający pod poprzeczkę, a później jeden z rywali niecelnie strzelał głową po dośrodkowaniu z kornera. Po stronie Orła najbliżej był Kamil Czajkowski, który z bliska dokładał tylko nogę po dośrodkowaniu Mariusza Kasperka, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

W 70. minucie rywale wyszli na prowadzenie. Po stałym fragmencie w lewym sektorze boiska gracze Wróblowianki najpierw wykorzystali gapiostwo Orłowców i krótko rozegrali rzut wolny, a następnie jeden z rywali wbiegł w pole karne i mając ostry kąt wykonał tzw. centrostrzał w kierunku dalszego słupka. Piłka zmierzała w ręce golkipera Orła, ale niestety desperacki wślizg jednego z defensorów przeciął lot piłki i ta tuż przy bliższym słupku wpadła do siatki.

Ostatnie 20 minut to już skomasowane ataki Orła i sytuacje między innymi Sebastiana Oleska, czy Jakuba Bartosza. Strzał głową z najbliższej odległości Mateusza Mistarza po centrze Mikołaja Wyroby, czy próba ze skraju pola karnego Mariusza Kasperka. Niestety ze skutecznością tym razem było na bakier i po końcowym gwizdku to Wróblowianka cieszyła się z ważnego kompletu punktów.

Orzeł Myślenice - Wróblowianka Wróblowice 0:1 (0:0)

ORZEŁ: Pajka - Leśniak (77 Olesek), Kasprzyk, Serafin, Marzec (77 Kyrylov) - Żak, Suder (63 Grochal), Wyroba, Kasperek (76 Bartosz) - Czajkowski, Mistarz

fot. Piotr Prochownik (Futmal.pl)