Marek Pajka znów poprowadzi juniorów starszych Orła Myślenice

Po półrocznej przerwie trenerem juniorów starszych Orła Myślenice znów został Marek Pajka, który prowadził ten zespół przez dwa poprzednie sezony, zdobywając mistrzostwo II ligi, awans na pierwszoligowy stopień rozgrywek i w poprzednim sezonie juniorzy pod jego wodzą jako beniaminek uplasowali się na drugiej pozycji w lidze, ustępując tylko Górnikowi Wieliczka.

Po zakończeniu rozgrywek 2017/18 z uwagi na obowiązki zawodowe trener Marek Pajka zrezygnował ze swojej funkcji, a rolę trenera juniorów starszych w Orle Myślenice przejął Dawid Suder. W przerwie zimowej Dawid Suder został trenerem pierwszego zespołu Orła i nadal poprowadzi juniorów młodszych, a za sterami drużyny do lat 19 zasiądzie ponownie Marek Pajka.

- Orłowi się nie odmawia, dlatego nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu. Choć teraz realizuję się głównie w treningach bramkarskich dla dzieci, to bardzo dobrze wspominam pracę z juniorami i co najważniejsze przynosiła ona wymierne efekty w postaci osiąganych przez drużynę wyników. Orzeł Myślenice kiedyś postawił na szkolenie młodzieży i dziś na tych zawodnikach z zespołów juniorskich oparta będzie pierwsza drużyna Orła. Moim celem jest ich jak najlepsze przygotowanie do występów w pierwszym zespole Orła, a mam nadzieję, że będzie się nam przede wszystkim dobrze współpracowało. Treningi juniorów będą w dużym stopniu oparte o współpracę z trenerem Dawidem Sudrem - mówi Marek Pajka, trener juniorów starszych Orła Myślenice.

Po rundzie jesiennej Orzeł Myślenice plasuje się na 2. miejscu w I lidze juniorów starszych i traci 4 punkty do liderującej Pcimianki Pcim. Wiosną rozegra zaledwie osiem meczów ligowych, a pierwszy zaplanowano na 14 kwietnia z Czarnymi Staniątki. Z rozgrywek po rundzie jesiennej wycofał się Górnik II Wieliczka.

fot. Bartek Ziółkowski/ Piotr Kwiecień (futmal.pl)