Kadra Orła Myślenice na rundę wiosenną 2018/19

W młodości siła - aż 15 zawodników w wieku juniorskim znajduje się w obecnej kadrze pierwszej drużyny Orła Myślenice, a większość z nich to zawodnicy w wieku juniora młodszego. Orzeł od lat stawiał na szkolenie młodzieży, a teraz w obliczu problemów zdrowotnych niektórych zawodników oraz ubytków kadrowych zarząd wraz ze sztabem szkoleniowym postanowili dać szansę młodzieży.

Pierwszy mecz o ligowe punkty Orzeł Myślenice zagra już w najbliższą sobotę 30 marca o godzinie 15:00 w Śledziejowicach.

- Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaką na swoje barki muszą w chwili obecnej wziąć na siebie zwłaszcza starsi zawodnicy, bo w walce o ligowe punkty w każdym z meczów nie będzie łatwo. Zaryzykowaliśmy, ale właśnie po to stwarzamy jak najlepsze warunki dla szkolenia dzieci i młodzieży, aby stopniowo zasilali oni pierwszą drużynę. W obliczu kadrowych ubytków nie szukaliśmy wzmocnień za wszelką cenę, a dajemy szansę swoim wychowankom, którzy na pewno na boisku zostawią wiele serca - mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych Orła Myślenice.

Po rundzie jesiennej Orła Myślenice opuścił trener Szymon Burliga, ale także z różnych przyczyn kilku doświadczonych zawodników jak Krzysztof Zając, Michał Górka, Marcin Sałach, Michał Romaniak czy Michał Serafin. Na domiar złego kontuzja kostki na jakiś czas wykluczyła Tomasza Marchińskiego, problem z kręgosłupem ma Krzysztof Pyzio, a uraz mięśniowy leczy Mikołaj Wyroba. W pierwszym ligowym starciu pauzuje ponadto Mateusz Mistarz, a niedysponowany w kadrze meczowej będzie także póki co bramkarz Karol Obłaza.

Wiosną zespół poprowadzi trener Dawid Suder, który w przeszłości współpracował z Kamilem Ostrowskim przy prowadzeniu Orła, a także jest trenerem zespołu juniorów młodszych. Pierwszą drużynę zasilił Kamil Czajkowski, który niewątpliwie będzie wzmocnieniem zespołu. Do zdrowia powrócił już wychowanek Łukasz Serafin, podobnie jak Kamil Marzec i Bartłomiej Mróz. Uraz leczył dotychczas także Artur Sroka, który jesienią grał głównie w drugiej drużynie, ale po powrocie do pełni sił powinien zasilić kadrę pierwszego zespołu. Co ciekawe z pełnej kadry pierwszego zespołu Orła Myślenice zgłoszonej do rundy wiosennej tylko kilku zawodników nie jest wychowankami naszego klubu.

Bramkarze:
Marek Pajka (90)*, Karol Obłaza (90), Arkadiusz Majda (99)*, Krzysztof Baran (02)*;

Obrońcy:
Mateusz Mistarz (83)*, Adrian Kasprzyk (92)*, Przemysław Leśniak (91), Kamil Marzec (92)*, Łukasz Serafin (99)*, Artur Sroka (93)*, Bartłomiej Mróz (99)*, Jakub Moskal (03)*, Maciej Jamrozik (02)*, Kacper Firek (01)*, Bartosz Bodzioch (01)*, Wiktor Syrek (02)*;

Pomocnicy:
Krzysztof Żak (88)*, Mateusz Suder (92), Mikołaj Wyroba (92), Dariusz Ślusarz (89)*, Krzysztof Pyzio (93), Tomasz Marchiński (89), Wiktor Grochal (01)*, Arkadiusz Nosal (00)*, Filip Pilch (01)*, Mark Ponomarenko (01)*, Kamil Depta (02)*, Michał Mirochna (03)*;

Napastnicy:
Mariusz Kasperek (97)*, Kamil Czajkowski (95), Jakub Bartosz (00)*, Sebastian Olesek (01)*, Kyryl Kyrylov (02)*.

____

* gwiazdką zaznaczyliśmy zawodników, którzy w przeszłości lub obecnie występują/występowali w zespołach młodzieżowych Orła Myślenice, a co za tym idzie mogą być traktowani jako wychowankowie klubu z Dolnego Przedmieścia (większość z nich przeszła każdy szczebel szkolenia począwszy od szkółki Orliki Myślenice). Kursywą zaznaczeni zawodnicy zespołów juniorskich w bieżącym sezonie.