Efektowna przewrotka i dwie kołyski - Cekawka odrobiła straty w Raciechowicach

Efektowna bramka z przewrotki Marka Pajki wlała nadzieje w serca kibiców i zawodników rezerw Orła Myślenice w meczu z Grodziskiem Racichowice, bo do 44. minuty Orłowcy przegrywali 0:2. Wspomniany gol kontaktowy tuż przed przerwą spowodował, że w drugiej połowie myśleniczanie ruszyli z animuszem i zdobyli dwa gole, a co ciekawe obydwa kończyły się symbolicznymi kołyskami młodych tatusiów - Łukasza Święcha i Rafała Kańskiego.

Orzeł dobrze rozpoczął to spotkanie i szybko stworzył klarowną okazję do objęcia prowadzenia, ale niestety Łukasz Święch niedokładnie dograł do Marka Pajki. Później ten drugi po indywidualnej akcji strzelał z ostrego kąta, ale na posterunku był bramkarz Grodziska. Niewykorzystane okazje zemściły się po stałym fragmencie i strzale głową jednego z miejscowych, a w 40. minucie było 2:0 po indywidualnej akcji skrzydłowego z Raciechowic.

W ostatniej minucie pierwszej połowy Orzeł złapał kontakt, a zdobyta bramka była niezwykłej urody. Łukasz Święch dośrodkowywał z lewej strony na głowę Marka Pajki i wydawać się mogło, że ten nie sięgnie wysokiej piłki. Tym większe było zdziwienie, gdy złożył się do efektownej przewrotki, a jego strzał lewą nogą po koźle trafił w długi róg bramki Grodziska.

Do remisu na początku drugiej połowy doprowadził Łukasz Święch, który po dalekim zagraniu Arkadiusza Majdy urwał się defensywie Grodziska i wykorzystał sytuację sam na sam. Tę bramkę zadedykował swojemu synkowi, który urodził się w ubiegłym tygodniu. Cała drużyna zrobiła symboliczną kołyskę dla Kubusia.

Kołyski doczekali się od taty także bliźniaki Rafała Kańskiego - Adriana i Oliwer, a popularny Kanu w końcówce meczu po zagraniu Kamila Marca głową trafił do siatki i zapewnił trzy punkty drużynie Cekawki. Warto zaznaczyć, że w drugiej połowie Orłowcy zmarnowali mnóstwo okazji do zdobycia bramki - najlepsze mieli Wojciech Żądło, Rafał Sroka, czy Rafał Kański.

Grodzisko Raciechowice - Orzeł Myślenice 2:3 (2:1)
Marek Pajka 44, Łukasz Święch 52, Rafał Kański 83

ORZEŁ: Majda - Wygona (65 R.Sroka), Łapa, Serafin, Płatek - P.Łętocha (46 Żądło), Wyroba (65 P.Leśniak), Lesiński (46 Marzec), Święch, Kański - Marek Pajka (46 Mikołajczyk)