Dwa hat-tricki, juniorzy rozgromili Pcimiankę Pcim!

Juniorzy rozegrali w niedzielę kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej, która w II lidze juniorów starszych startuje już za dwa tygodnie! Orłowcy zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią z rówieśnikami z Pcimianki Pcim i wygrali aż 8:0 (3:0)! Po trzy gole zdobyli Mariusz Kasperek i Karol Turała oraz Mateusz Pajka i Arkadiusz Nosal po jednym.

Początkowe minuty nie zapowiadały takiego pogromu, gdyż przebiegały pod nieznaczne dyktando Pcimianki, która długo utrzymywała się przy piłce. Orłowcy zagrali w pewnym momencie wysokim pressingiem, co zaowocowało bramką. Bramkarz rywali pod presją nieudanie podał pod nogi rozgrywającego tego dnia bardzo dobre zawody Karola Turały, a ten pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Rywale po stracie gola wciąż próbowali przejąć inicjatywę, ale znów przejęli piłkę Orłowcy i bezlitośnie zamienili ten odbiór na bramkę. Tym razem odebrał Mateusz Pajka, zagrał klepkę z Mariuszem Kasperkiem i na raty pokonał bramkarza, gdyż pierwszy strzał wylądował na poprzeczce, a dobitka już w sieci!

Pcimnianka stworzyła dwie okazje, ale strzały wyłapał Arkadiusz Majda. Na nic więcej nie pozwoliła solidna i dobrze dysponowana defensywa Orła. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Mariusz Kasperek, a w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami i myśleniczanie grali zabójczo skutecznie, wykorzystując niemal każde potknięcie rywala.

Najpierw drugie trafienie dołożył Mariusz Kasperek w sytuacji sam na sam. Później w bliźniaczej sytuacji, Sraga zagrał w uliczkę, a Kasperek ze stoickim spokojem skierował piłkę do siatki, kompletując hat-tricka. W międzyczasie Pcimianka stworzyła kolejne okazje na bramkę honorową, ale ze strzałami radził sobie testowany bramkarz. Kolejną bramkę zdobył Arkadiusz Nosal, który otrzymał górne podanie ze skrzydła i pomimo asysty obrońcy zdołał strzelić bramkę. Wynik spotkania ustalił Karol Turała, który podobnie jak Mariusz Kasperek zakończył mecz z hat-trickiem.

Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 8:0 (3:0)
Kasperek 3, Turała 3, Pajka, Nosal

ORZEŁ: Majda (46' Testowany) - Muniak, Sroka, Maślak, Artemow - Turała, Serafin, Pajka, Nosal, Bartosz - Kasperek oraz Bugajski, Panuś, Sraga, Zegiel