Ależ inauguracja, Orzeł ogrywa Śledziejowice!

Dwa gole 16-letniego Bartłomieja Gromali i trafienie Artura Mistarza zapewniły wygraną i trzy punkty drużynie Orła Myślenice w ligowej inauguracji przeciwko spadkowiczowi z IV ligi - LKS Śledziejowice. Do przerwy Orłowcy prowadzili 1:0 po golu Gromali, tuż po przerwie podwyższył Artur Mistarz, a na kontaktowego gola Krzysztofa Maja odpowiedział znów Bartek Gromala ustalając wynik spotkania na 3:1.

Orzeł dobrze rozpoczął, bo już w pierwszych minutach po dograniu Marka Ponomarenki w dogodnej sytuacji mógł znaleźć się Artur Mistarz. Później zbyt długo ze strzałem zwlekał Jakub Niedźwiedź po koronkowej akcji, a po stałym fragmencie i zagraniu Adriana Kasprzyka do pustej bramki niecelnie główkował Mateusz Mistarz. Sytuacji było sporo, ale Orła na prowadzenie wyprowadził dopiero młodzian w 32. minucie. Po podaniu Jakuba Niedźwiedzia świetnie odnalazł się Bartłomiej Gromala i z ostrego kąta huknął pod poprzeczkę.

Do przerwy było 1:0, a w druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla myśleniczan. Po akcji Marka Ponomarenki do siatki trafił Artur Mistarz i było 2:0. W 64. minucie kunsztem piłkarskim wykazał się Krzysztof Maj, który w indywidualnej akcji wymanewrował obronę i bramkarza Orła, trafiając do pustej bramki na 2:1. Radość z kontaktowej bramki dla Śledziejowic nie trwała długo, bowiem tuż po wznowieniu gry Jakub Niedźwiedź znów uruchomił Bartłomieja Gromalę, a ten zbiegł z lewego skrzydła i technicznym rogalem trafił do siatki na 3:1.

Orzeł odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo z Śledziejowicami. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego będą rezerwy Puszczy Niepołomice.

Orzeł Myślenice - LKS Śledziejowice 3:1 (1:0)
Gromala 32, 64, A.Mistarz 46 - Maj 63

ORZEŁ: Obłaza - Topa, M.Mistarz, Kasprzyk, Górka - Sałach, Ponomarenko, Depta, Gromala, Niedźwiedź - A.Mistarz oraz Dudek, Moskal, Jania, Białoń, Biela, Serafin, Olesek