3 punkty w Ochojnie i udane zwieńczenie dobrej rundy jesiennej!

Gole po efektownych akcjach strzelali zawodnicy Orła Myślenice w meczu z Pasternikiem Ochojno, który zakończył rundę jesienną w Klasie Okręgowej - Kraków III. Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego wygrali 5:2 (3:1) i jesień kończą na drugim miejscu w tabeli, o trzy punkty za liderującą Rabą Dobczyce.

Fotogaleria z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Mecz z Pasternikiem rozpoczął się wręcz idealnie - sprytne rozegranie stałego fragmentu gry spowodowało, że Bartłomiej Gromala znalazł się w lewym sektorze i mocno dośrodkował w pole karne, gdzie z bliska do siatki trafił Emil Bałucki i w trzeciej minucie było 0:1 dla Orła. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga Myśleniczan, ale zagrali dość nieskutecznie i momentami zbyt kombinacyjnie, co spowodowało, że po stracie Pasternik przeprowadził zabójczą kontrę i zdobył gola wyrównującego.

Miejscowi z remisu nie cieszyli się zbyt długo, bo za chwilę kapitalne podanie do Kamila Depty zagrał rozgrywający znakomite zawody Jakub Moskal, a wahadłowy Orła był przewracany w szesnastce i sędzia słusznie wskazał na wapno. Z karnego nie pomylił się Kiryl Kyrylov i Orzeł znów prowadził. Jeszcze przed przerwą padł najpiękniejszy gol tego meczu, a jednocześnie pewnie jeden z najładniejszych goli w tym sezonie! Grający na prawym wahadle Emil Bałucki w pełnym biegu dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję lewy wahadłowy Kamil Depta równocześnie z odbiciem piłki od murawy huknął lewą nogą prostym podbiciem, a mocno bita piłka wylądowała w przeciwległym okienku i Orłowcy prowadzili już 1:3.

W drugiej połowie Orzeł wciąż kontrolował przebieg meczu i grał dobre zawody, ale w 67. minucie nieco sobie sprawę skomplikował. W tym spotkaniu nie zabrakło licznych prowokacji ze strony rywali i po jednej z takich zaczepek, odepchnięty Hubert Świerczyński zrewanżował się rywalowi i choć sędzia podyktował rzut wolny dla Orła, to ukarał przeciwnika żółtą kartką, a bramkarza naszego zespołu czerwoną. Za chwilę dwie czerwone kartki za agresywną grę otrzymali jeszcze rywale i mecz kończył się dziesięciu Orłowców, przeciwko dziewięciu Pasterzy z Ochojna.

Bramek jednak w ostatnich dwudziestu minutach nie zabrakło, najpierw po błędzie Orłowców w pobliżu własnego pola karnego rywale strzelili gola kontaktowego i zrobiło się nerwowo. Wtedy jednak sprawę w swoje ręce wziął Jakub Moskal - naszym zdaniem najlepszy zawodnik tego meczu - i po indywidualnej akcji na prawym skrzydle podciął piłkę nad bramkarzem, a zamykający akcję Bartosz Bargieł dołożył nogę do pustej bramki i Orzeł prowadził 2:4. W ostatniej akcji meczu sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał jeszcze John Echezona Ezeh i Orzeł wygrał ostatecznie 2:5, a nigeryjski napastnik zakończył rundę na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców w lidze z 12 trafieniami na koncie.

Pasternik Ochojno - Orzeł Myślenice 2:5 (1:3)
E.Bałucki 3, Kyrylov 23 (k), Depta 38, Bargieł 79, Ezeh 90+5

ORZEŁ: Świerczyński - M.Mistarz (80 Żak), Pniewskij, Kyrylov - E.Bałucki (65 Olesek), Depta (69 Pająk), Suder (80 Krężelok), Moskal, Gromala (46 Bargieł) - Wsół (80 Topa), A.Mistarz (65 Ezeh)