Marek Bojko Trener
Krzysztof Jazgar Kierownik drużyny

Krzysztof Jazgar

11.10.2014

Sobotnie ciepłe południe w Tarnowie przywitało drużyny Hutnik i Tarnovi. Mecz był ważny dla obu zespołów. Gospodarze walczą o pierwszą piątkę, natomiast Hutnik mierzy w druga lokatę dającą grę w barażach o CLJM. Od pierwszych minut Hutnik próbował napocząć rywala, lecz akcje nie były kończone celnymi strzałami. Tarnowianie natomiast odgrywali się groźnymi kontrami. Gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska. Pomimo optycznej przewagi Hutnika to Tarnovia groźniej atakowała, ale na straży stał Nasz bramkarz oraz obrońcy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Na drugą połowę lepiej zmotywowani wyszli Gospodarze, którzy już w 43 minucie przeprowadzili szybką akcje  i po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik Tarnovi Matusz Słowik wyprzedzając naszego obrońcę wpakował piłkę głową do bramki Dawida Migdała.Szybko strzelona bramka uskrzydliła Tarnowian co przełożyło się na tempo gry obu drużyn.Hutnicy opanowali grę, ale w dalszym ciągu brakowało bramkowego wykończenia, a Tarnowianie próbowali gry z kontry. Jakub Tracz z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a strzał Damiana Serafina wybronił bramkarz Gospodarzy. W 75 minucie meczu Hutnicy przypuścili kolejny atak - w środku pola piłkę przechwycjł Marcel Kulisa, podał do Grzegorza Antolaka , a ten wypuścił w bój Damiana Serafina. Serafin wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany. Arbiter spotkania nie miał wątpliwości w wskazała na "11". Piłkę ustawił na wapnie Szymon Pojedyniec. Przed wykonaniem "11" doszło do małej sprzeczki pomiędzy zawodnikami czego efektem były żółte kartki ( po jednej dla Tarnovi i Hutnika). Pomimo przedłużającej się chwili Szymon Pojedyniec pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce Tarnovi. Hutnicy próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść , ale brakło czasu. Remis nie skrzywdził żadnej z drużyn, Tarnovię przybliżył do pierwszej piątki natomiast Hutnik trochę skomplikował sobie możliwość pewnej gry w barażach, ale raczej zapewnił sobie pierwszą piatke i grę na wiosnę w 1 MLJM.