Autor:

Sajmon

Utworzono:

09.04.2017

W niedziele (09.04) o godzinie 11:00 na boisku Gościbi Sułkowice nasz zespół rozpoczął zmagania rundy wiosennej Myślenickiej B-klasy. Rywalem Cisów był zespół Cyrhli Krzczonów, który w ligowej tabeli plasował się o pozycję wyżej niż nasza drużyna. Cel na dzisiejszy dzień był tylko jeden-wygrana i zdobycie „trzech punktów” by odskoczyć rywalom znajdującym się za niżej w tabeli.

Zabrzmiał pierwszy gwizdek. Cisy od samego początku rozpoczęły wysoko, zepchnęły zespół Cyrhli do defensywy jednak nie potrafiły udokumentować swojej przewagi w postaci bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było tym razem. Zespół z Krzczonowa wyszedł z kontrą, piłka po uderzeniu napastnika drużyny gości odbiła się jeszcze od naszego obrońcy i wpadła do siatki. W 15 minucie przegrywamy 0:1. Cisy wzięły się do odrabiania strat. I niespełna 5 minut później Dawid Klimczyk doprowadza do wyrównania. Asystę na swoje konto zapisuje Damian Knapik. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć zespół z Harbutowic miał dogodne okazję by wyjść na prowadzenie.

Druga połowa całkowicie została zdominowana przez Cisy. W 50 minucie Mateusz Moskal wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Pokonując bramkarza rywali pięknym strzałem zza „szesnastki”. W 64 minucie sędzia podyktował rzut karny. Faulowany Damian Knapik. „Jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Bednarczyk strzelając swoją pierwsza oficjalną bramkę dla Cisów. Zespół z Harbutowic dalej nękał rywala i kilka minut później sędzia po raz drugi w meczu wskazuje na „wapno”. Dawid Klimczyk faulowany. Jednak Moskal nie wykorzystuje rzutu karnego. Przysłowiowym gwoździem do trumny zespołu Cyrhli okazała się akcja z 77 minuty meczu. Bednarczyk zagrał z Klimczykiem „na klepkę” i wychodząc sam na sam z bramkarzem gości strzelił swoją drugą bramkę.

Wynik końcowy 4:1 dla Cisów. A w Wielkanocny Poniedziałek Cisy udadzą się do v-ce lidera z Borzęty by rozegrać swój drugi ligowy mecz.

Skład: Kuchta G., Ujma P. (55’ Sroka K.), Dzidek D., Ostafin M., Janeczek A. (65’ Ziembla J), Moskal M., Klimczyk D., Kuchta M., Knapik D.(85’ Sysło T.), Bednarczyk S., Golonka K rez.: Sroka K., Ziembla J., Sysło T., Jończyk M., Lucha W.

Bramki: Klimczyk (z podania Knapika)