Bartosz Machaj

Piotr Wójcik Trener

Szymon Wójcik

17.10.2016

W rozegranym w niedzielę 16 października w swoim 7 spotkaniu III Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych zespół Żyrardowianki 2005 przegrał na swoim boisku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2005 1:2. Bramkę dla podopiecznych Piotra Wójcika zdobył Sebastian Dębski.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli goście z Grodziska Mazowieckiego jednak gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsza skuteczna akcja miała miejsce w 6 minucie, kiedy to celnym strzałem z dystansu popisał się Siwek. Ustawiony na grę z kontry zespół Żyrardowianki pierwszy raz zagroził bramce w 17 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem Antoniak uderzył tak, że golkiper rywala odbił piłkę końcami palców. W 18 minucie po centrze Olecha z rzutu rożnego precyzyjnym strzałem głową Dębski otworzył wynik spotkania i Żyrardowianka objęła prowadzenie 1:0. Z tego prowadzenia podopieczni Piotra Wójcika cieszyli się zaledwie pół minuty. W 19 minucie po zagraniu Pakuły do Wróblewskiego ten pewnym strzałem doprowadza do remisu, a w 30 minucie mogło być 2:1 dla gości ale po zagraniu Buchalskiego okazję zmarnował Konopa. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie mimo aktywności miejscowej drużyny na początku to pierwsza groźna akcja w tej części gry miała miejsce w 40 minucie. Piłkę na pole karne zacentrował Buchalski a precyzyjnym strzałem głową Kalinowski wyprowadza Pogoń na prowadzenie 2:1. Po stracie gola szybko mógł bć remis ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Mikołaj Tilzen. W 48 minucie z kolei po kąśliwym strzale Raka bramkarz miejscowej drużyny musnął piłkę końcami palców. Im bliżej końca meczu tym rósł napór podopiecznych Piotra Wójcika, którzy dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. Jednak w ich grze brakowało spokoju i cierpliwości jakie są potrzebne w takich sytuacjach. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pogoni 2:1. Następne spotkanie podopieczni Piotra Wójcika rozegrają w Nowej Wsi z drużyną FC Komorów. Mecz odbędzie się w sobotę 22 października o 13:45.

Skład Żyrardowianki:Wielogórski, Wójcik, Olech, Pawliński, Obłąkowski, Krystian Tilzen, Mikołaj Tilzen, Antoniak, Kaczur, Machaj, Dębski, Pelc

Skład Pogoni:Lenarski, Zientek, Golędzinowski, Rak, Kopacz, Kalinowski, Wróblewski, Konopa, Pakuła, Jakub Pakowski, Patryk Pakowski, Siwek, Buchalski, Stefański