Autor:

Szymon Wójcik

Utworzono:

04.09.2016

W rozegranym w sobotę 3 września w swoim inauguracyjnym spotkaniu III ligi okręgowej zespół Żyrardowianki 2005 przegrał na swoim boisku ze Zniczem II Pruszków 0:1

Jako pierwsi swoją okazję mieli gospodarze, ale w 2 minucie Obłąkowski podał piłkę prosto do rąk bramkarza. W 3 minucie w odpowiedzi Kalata zagrał do Pasternaka i tylko dzięki dobremu wyjściu Wielogórskiego miejscowi zawdzięczali to, że nie stracili bramki. W 4 minucie po prostopadłym zagraniu do Kaczura ten zdecydował się na przelobowanie bramkarza, które było nieskuteczne. W 5 minucie kolejną okazję sam na sam z bramkarzem miał Kaczur, ale ją znów zmarnował. W 10 minucie kolejne podanie od Kalaty dostał Pasternak, który uderzył obok bramki. W 15 minucie bardzo dobrze w pole karne z rzutu wolnego dograł Olech, ale nikt tej piłki nie zamknął. W 19 minucie po centrze Góreckiego z rzutu rożnego niecelnym strzałem popisał się Kalata. W 27 minucie z kolei po zagraniu Raczkiewicza i strzale Opłockiego bardzo dobrą interwencją popisał się Wielogórski, który wybił piłkę na rzut rożny. Żyrardowianka mogła zejść do szatni z prowadzeniem, ale w 28 minucie po zagraniu Pelca do Mikołaja Tilzena ten w sytuacji sam na sam bramkarzem uderzył prosto w niego. Do przerwy był remis 0:0.

Po przerwie z animuszem chcieli ruszyć podopieczni Piotra Wójcika. Już w 33 minucie po zagraniu piłki do Antoniaka ten minął bramkarza, ale za bardzo się wygonił na skrzydło i odegrał piłkę prosto pod nogi rywala. Później do głosu doszli już rywale, którzy po strzale Kadeja po centrze z rzutu rożnego objęli prowadzenie 1:0. Żyrardowianie starali się stworzyć jakąś akcję, ale grali zbyt chaotycznie i nerwowo. Ostatecznie Znicz II Pruszków pokonał Żyrardowiankę 1:0. Następne spotkanie ligowe podopieczni Piotra Wójcika rozegrają w sobotę 10 września o 16:30 w Grodzisku Mazowieckim z tamtejszą Pogonią.