43'
46'

Szymon Wójcik

07.06.2016

W rozegranym w sobotę 4 czerwca w spotkaniu 8 kolejki piłkarskiej III ligi okręgowej U-11 zespół Żyrardowianki 2005 zremisował z liderem tabeli LKS-em II Chlebnia 6:6. Bramki dlapodopiecznych Piotra Wójcika zdobyli: Filip Olech 3, Michał Obłąkowski, Mikołaj Tilzen i Dawid Antoniak

Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla Żyrardowianki, która już w 1 minucie spotkania wywalczyła rzut karny po faulu na Obłąkowskim. Na bramkę zamienił go Olech i Żyrardowianka objęła prowadzenie 1:0. W 6 minucie spotkania z kolei Olech uderzył piłkę z rzutu wolnego, ale bramkarz w ostatniej chwili uprzedził Mikołaja Tilzena. Kilkadziesiąt sekund później pierwszy raz zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy. Kania zagrał prostopadła piłkę do Sztuki a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tuż obok słupka. Sytuacja ta zemściła się w 7 minucie, kiedy to po zagraniu Antoniaka Obłąkowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zrobiło się 2:0 dla podopiecznych Piotra Wójcika. Mimo straty dwóch goli goście z Chlebnii nie poddali się i tuż przed końcowym gwizdkiem oznaczającym przerwę między 1 a 2 kwartą zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Noweckiego. Po 1 kwarcie Żyrardowianka prowadziła 2:1.

Początek drugiej kwarty mógł należeć do żyrardowskiego zespołu ale szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Antoniak. W 17 minucie z kolei zemściło się to i za sprawą strzału z półwoleja jaki wykonał Kuźbida goście doprowadzili do remisu 2:2. Gospodarze mogli znów objąć prowadzenie w 23 minucie, ale piłka po strzale Olecha z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki a dobijący jego uderzenie Mikołaj Tilzen z metra uderzył tak, że futbolówka odbiła się od słupka. W 25 minucie grający z kontry przyjezdni po zagraniu Szymańskiego i strzale Kani obejmują prowadzenie 3:2. A w 28 minucie piłka po strzale Kani odbiła się od słupka, ale dobitka Ciechańskiego była już skuteczna. W 30 minucie wynik spotkania mógł zmienić Olech ale ponownie futbolówka po jego uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.Wynikiem 4:2 dla Chlebnii kończy się pierwsza połowa.

Drugą połowę z wysokiego „C” zaczęli podopieczni Piotra Wójcika, którzy po prostopadłym zagraniu Mikołaja Tilzena i wykorzystaniu okazji przez Antoniaka zdobyli bramkę kontaktową. Chlebnia prowadziła tylko 4:3. W kolejnych akcjach jednak to goście przejęli inicjatywę i w 44 minucie po dośrodkowaniu Kulikowskiego z rzutu rożnego a tam odegraniu Kwietnia do Kani ten podwyższa a jednocześnie ustala rezultat meczu po trzech kwartach. Chlebnia prowadziła 5:3.

Bardzo źle dla żyrardowskiego zespołu rozpoczęła się ostatnia odsłona tego meczu, w której na samym początku spotkania po dograniu Meszki i strzale Kwietnia przyjezdni prowadzili już 6:3.
Okazało się, że i ta przewaga może zostać zniwelowana a żyrardowianie pokazali, że trzeba walczyć do końca i podobnie jak w meczu z Komorowem odrobili taką stratę. Wszystko rozpoczęło się w 50 minucie, kiedy to prostopadłe podanie Obłąkowskiego wykorzystał Mikołaj Tilzen i Chlebnia prowadziła 6:4. W 53 minucie Obłąkowski wywalczył rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Olech i zrobiło się 6:5 dla gości. W 54 minucie w końcu udało się Olechowi zdobyć bramkę z rzutu wolnego i tym samym miejscowi doprowadzili do remisu 6:6. W końcówce spotkania obie drużyny miały okazję do zdobycia bramki wyrównującej ale zabrakło im precyzji i szczęścia. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 6:6. W najbliższą środę 8 kwietnia podopieczni Piotra Wójcika podejmą Naprzód Stare Babice.