Grzegorz Kuchta Trener

Grzegorz Kuchta

04.10.2015

Wygrana Juniorów pomimo nieskutecznej ofensywy

W sobotę nasi Juniorzy grali w Sułkowicach z Jaworem. Mecz o utrzymanie się w czołówce tabeli należał do niezwykle emocjonujących zwłaszcza, że popis swojej nieskuteczności znów dali nasi napastnicy. Wygrywamy co prawda 2 : 1, ale w wielkich męczarniach.

Pierwsza połowa należała całkowicie dla naszej drużyny. Totalna dominacja, akcja za akcją i strzał za strzałem.... wszystko pudło. W pierwszych 45 min. powinniśmy prowadzić 5 : 0 lecz jak się wiedzie to się wiedzie, nasi ofensorzy jeszcze się nie rozkręcili. Za to nasi defensorzy i pomocnicy znów harowali jak woły żeby bronić naszej bramki. Jedynego gola dla Cisów w pierwszej odsłonie zdobył Szymon, który wykorzystał piękne podanie od Kamila T, i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Początek drugiej połowy to zmiana atakujących. Jawor bierze się do roboty i stwarza kilka bardzo groźnych sytuacji. Po jednej z akcji Gości nasi obrońcy popełniają jedyny błąd w tym meczu i tracimy bramkę. Przykro się patrzy na zawodników, którzy walczą jak gladiatorzy a jeden minimalny błąd i czar pryska zwłaszcza, że po pierwszej połowie mecz mógł się całkowicie inaczej ułożyć. Po stracie gola szybko bierzemy się do roboty i z minuty na minutę znów jesteśmy coraz groźniejsi. Gola dającego nam prowadzenie zdobywa Mikołaj w akcji sam na sam z bramkarzem po podaniu od Kamila Gibasa. Wygrywamy 2 : 1.

Utrzymujemy się w czołówce. Pierwsze 3 drużyny mają po 19 pkt. a resztę stawki dzielą minimalne różnice. Zapowiada nam się niezwykle emocjonująca końcówka pierwszej rundy jak i cały sezon. Wyrównany poziom jest na pewno szansą żeby wiele zespołów mogło powalczyć o szczyt tabeli. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna utrzyma dobrą passe a napastnicy znajdą częściej drogę do bramki. Zawodnikiem meczu został Dawid Chodnik, który jak na razie w każdym meczu jest wyróżniającym się graczem a w meczu z Jaworem był podporą dla całej drużyny.