Łęk Ostrów
Piotr Czyż Trener

Łęk Ostrów

20.07.2015

Dzisiaj juniorzy młodsiŁęku Ostrów zagrali swój drugi mecz , a pierwszy na wyjeździe. Rywalem była drużyna z Pruchnika, która przegrała swoje 2 poprzednie mecze. W związku z tym Łęk wydawał się murowanym kandydatem do zwycięstwa, ale musiał to udowodnić na boisku.

Ostrów zaczął bardzo dobrze, obrona była bezbłędna, były dośrodkowania ze skrzydeł, podania prostopadłe od S. Sabata i R. Bernala ,ale niestety wykończenia były niecelne a przystrzałach głowąD. Storka i K. Kosińskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

W 20 minucie R. Bernal został sfaulowany, a do wykonania tego wolnego podszedł M. Grabski. Do bramki było ponad30m a mimo to M. Grabski strzelił z tej odległości wokienko bramki, to był zdecydowanie najładniejszy gol meczu.

W ostatnich 3 minutach pierwszej połowy , gracze Pruchnika oddali swoje 2 pierwsze strzały w tym meczu , ale bez większego zagrożenia.

W 50 minucie R. Bernal i K. Kosiński rozegrali dwójkową akcje,ten pierwszy znalazł się dobrej sytuacji do oddania strzału z ~15m i uderzył na dalszy słupek nie dając szans bramkarzowi.

Ostrów od razu poszedł za ciosem i dwie minuty później S. Sabat ograł 3 zawodników, wymienił podanie z D. Storkiemi w akcji sam na sam strzelił lewą nogą na dłuższy słupek. W tej akcji asysta należy sięD. Storkowi.

Przed 70 minutą juniorzy Łęku wywalczyli rzut rożny, rozegrali go krótko , R. Bernal wycofał do K. Sebastyanki, a ten dośrodkował do M. Grabskiego, ten zdołał nawet przyjąć piłkę i nie dał szans bramkarzowi w 100% sytuacji.

W 74 minucie R. Bernal ustalił wynik spotkania na 5:0. Po strzale S. Sabata bramkarz odbił piłkę na 11 m, a nie pilnowany R. Bernal uderzył mocno pod poprzeczkę, strzał był w środek bramki ale bramkarz i tak nie miał szans odbić piłki.