03.09.2023

Twierdza Jawiszowice nadal niezdobyta !!!

Dublet  Eryka Ceglarza zapewnia zwycięstwo w meczu z Dalinem Myślenice.

LKS Jawiszowice 3:1 Dalin Myślenice (1-1).

W piątej kolejce JAKO IV Ligi Małopolskiej, nasza drużyna gościła u siebie zespół Dalina Myślenice. Po obfitującym w kontrowersje i żółte kartki spotkaniu LKS Jawiszowice zdobył kolejne 3 pkt i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Trudno wyobrazić sobie lepszy początek spotkania, ponieważ już pierwsza akcja meczu przyniosła naszej drużynie bramkę.

W 1 minucie po kombinacyjnym rozegraniu rzutu z autu, piłkę w pole karne Dalina posłał Ceglarz, gdzie doskonale odnalazł się Karcz i bezlitosnym strzałem otworzył wynik spotkania.

W 5 minucie okazję na gola miał Ceglarz, którego strzał głową odbił się od obrońcy Dalina i wyszedł na rzut rożny. Po stracie bramki, Myślenice wyszły wysokim pressingiem.

Przyniosło to rezultat już w 8 minucie, gdy po akcji Dalina ręką w polu karnym zagrał Hałat i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Górecki.

W 14 minucie szczęścia z dystansu próbował Iwański, ale uderzona przez niego piłka poszybowała obok bramki.

Celnym strzałem w 23 minucie popisał się Hałat, ale jego strzał był zbyt lekki, by pokonać bramkarza gości.

Od 26 minuty mecz wyraźnie się zaostrzył i sędzia 4 krotnie napominał zawodników żółtymi kartkami.

36 minuta przyniosła największą kontrowersję w spotkaniu. Wychodzącego na czystą pozycję w polu karnym Dalina, Karcza, równo z trawą wyciął obrońca gości. Gwizdek arbitra milczał.

W 41 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Iwański. Jego uderzenie z lewej strony wylądowało na poprzeczce bramki Dalina.

W 44 minucie groźne uderzenie głową po rzucie rożnym oddał Ceglarz – bramkarz z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie pierwszej połowy niecelnie głową uderzał Dziedzic.

Początek drugiej połowy to walka w środku pola.

W 48 minucie na strzał z okolic szesnastego metra zdecydował się Pitry, jednak bramkarz Dalina złapał piłkę.

Podobny efekt przyniósł strzał Iwańskiego z 55 minuty.

W 57 minucie Jawiszowice wykonywały rzut wolny. Silnym uderzeniem piłkę w stronę bramki posłał Iwański, gdzie bramkarz Dalina odbił piłkę, do której dopadł Karcz i umieścił ją w siatce. Radość Jawiszowic przerwał sędzia, który podniósł chorągiewkę i uznał, że Karcz był na spalonym – co było równie kontrowersyjną decyzją. Jawiszowice poczuły krew, a Dalin bronił się w 11.

W 58 minucie poprzeczka Dalina zadrżała po strzale Karcza.

W 61 minucie doskonałej okazji na gola nie zamienił Dziedzic.

W 68 minucie Ceglarz wymanewrował obrońców Dalina i stanął oko w oko z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek. Bramka dla Jawiszowic wisiała w powietrzu.

W 71 minucie akcję z prawej strony pola karnego Dalinu zawiązał Pitry, który był pociągany za koszulkę. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł niezawodny Eryk Ceglarz i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości.

Po zdobyciu prowadzenia Jawiszowice próbowały zamknąć spotkanie kolejnym golem.

W 78 minucie okazję na bramkę miał Dziedzic, ale uderzona piłka poszybowała ponad bramką. Dalin postawił na obronę i kontrataki.

W 81 minucie doskonałą obroną strzału z dystansu popisał się Hamelka.

W 87 minucie zawodnik Dalinu celnie uderzył z lewej strony, jednak znów na posterunku był Hamelka.

W 88 minucie kontratak naszej drużyny z lewej strony. Idealnym dośrodkowaniem na długi słupek popisał się Hałat, gdzie na piłkę czyhał już Ceglarz, który wpakował ją głową do pustej bramki ustalając wynik spotkania na 3-1.

Zasłużone zwycięstwo pozwoliło naszej drużynie umocnić się na pierwszej pozycji w tabeli. Po 5 kolejce LKS Jawiszowice są jedyną drużyną, która w tym sezonie nie pozwoliła odebrać sobie nawet punktu.

LKS Jawiszowice 3-1 Dalin Myślenice