Wyrównane derby, zadecydował gol z karnego

Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli świetne i bardzo zacięte widowisko w noworocznych derbach Myślenic 2017. Na pierwszą bramkę roku musieli jednak długo czekać, bo padła dopiero w 83. minucie spotkania z rzutu karnego, a szczęśliwym strzelcem okazał się Tomasz Stelmach. Wcześniej to Orłowcy mieli lepsze sytuacje do objęcia prowadzenia.

Przed meczem tradycyjnie już kapitanowie obydwóch drużyn w imieniu burmistrza Miasta i Gminy Macieja Ostrowskiego otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Wójtowicza gratulacje oraz noworoczne życzenia. Grzańcem galicyjskim i bigosem częstowali wszystkich strażacy z OSP Górne Przedmieście.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Marka Szlachetki piłkarze zacięcie walczyli o każdy skrawek boiska. Chociaż początek należał do Dalinu, to z każdą minutą coraz bardziej rozkręcali się Orłowcy i mogli wyjść na prowadzenie, gdyby lepiej ustawiony celownik miał Michał Górka. Dwukrotnie w sytuacjach sam na sam lepszy okazywał się golkiper Dalinu. Po drugiej stronie boiska kilka razy zakotłowało się pod bramką, ale z każdej opresji zwycięsko wychodził Marek Pajka.

Przed przerwą gole nie padły, a i druga połowa była równie zacięta. Orzeł w przeciągu kilku minut stworzył dwie znakomite okazje, ale najpierw piłkę z linii bramkowej po strzale Michała Górki wybił Tomasz Stelmach, a następnie po strzale Mikołaja Wyroby świetną robinsonadą popisał się bramkarz Dalinu. Poprzeczkę ostemplował natomiast Mateusz Mistarz po strzale głową. W odpowiedzi Marek Pajka poradził sobie z strzałami Dawida Kałata i Jakuba Góreckiego, a losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce kiedy to z rzutu karnego gola zdobył Tomasz Stelmach, strzelając decydującego o wyniku gola.

Orzeł zatem pozytywnie rozpoczął Nowy Rok 2017, gdyż pomimo porażki zostawił po sobie dobre wrażenie. Mecz derbowy stał na wysokim poziomie. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, życząc szczęścia w nowym roku! Dziękujemy, że jesteście z nami!

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 0:1 (0:0)
Tomasz Stelmach 83 (k)

ORZEŁ: Pajka - D.Górka, Kasprzyk, Mistarz, Maślak - Kasperek, Sabała, Pyzio, Kański, Wyroba - M.Górka oraz Obłaza, Zając, Mikołajczyk, Leśniak, Ślusarz, Płonka