Wierchy Rabka zwycięskie w sparingu z Orłem

Sobotnim sparingowym rywalem seniorów Orła Myślenice była IV-ligowa drużyna Wierchów Rabka. To był kolejny solidny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej podopiecznych trenerów Kamila Ostrowskiego oraz Dawida Sudra i z pewnością jest świetnym materiałem do analizy.

Orłowcy ostatecznie przegrali 1:3, choć do przerwy remisowali 1:1. Bramkę zdobył Mateusz Suder, który wykończył zespołową akcję. Karol Obłaza szybko uruchomił Kacpra Firka ze stałego fragmentu gry na własnej połowie, a ten dograł w pole karne, gdzie akcję na długim słupku skutecznie zamknął Mateusz Suder.

W drugiej połowie do siatki trafiali tylko rywale, a szczególnej uwagi był gol zdobyty nożycami. Myśleniczanie starali się grać w tym spotkaniu wysokim pressingiem, co nie zawsze się udawało i jednocześnie stwarzało dogodne okazje rywalom. Drużynę Orła kilka razy świetnymi interwencjami ratował Karol Obłaza, natomiast nasz zespół również miał swoje szanse. Bramki mogli zdobyć zwłaszcza Mariusz Kasperek i Krzysztof Pyzio, ale pudłowali.

Orzeł Myślenice - Wierchy Rabka 1:3 (1:1)
Suder

ORZEŁ: Obłaza - Żak, Kasprzyk, Serafin, Firek - Suder, Mirochna, Pilch, Pyzio - Kasperek, Olesek oraz Kyrylov, Frasik, Ponomarenko, Depta, Syrek, Hanża, Niedźwiedź