Weekendowe sparingi: Seniorzy z Turbaczem, juniorzy z Cracovią

W ubiegły weekend pierwsza drużyna Orła Myślenice w kolejnym meczu sparingowym mierzyła się z drużyną Turbacza Mszana Dolna, który plasuje się w czołówce limnanowsko-podhalańskiej okręgówki, natomiast juniorzy starsi mieli możliwość skonfrontowania się z liderującą w Centralnej Lidze Juniorów U17 Cracovią.

Pierwszy zespół w meczu kontrolnym z Turbaczem wyszedł na prowadzenie po indywidualnej akcji zakończonej bramką Sebastiana Oleska, ale choć jeszcze przed przerwą wyrównali rywale, to w drugiej połowie Orzeł przeważał i dzięki zdobyciu dwóch goli wygrał ostatecznie 3:1. Bramkę na 2:1 zdobył Mateusz Mistarz z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Kamilu Depcie, natomiast wynik ustalił Krzysztof Pyzio sprytnym strzałem głową po dośrodkowaniu z kornera.

Orzeł w meczu z Turbaczem zagrał w składzie: Obłaza - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Serafin - Depta, Suder, Niedźwiedź, Pilch - Kasperek, Olesek oraz Pajka, Syrek, Ponomarenko, Mirochna, Kyrylov

W starciu juniorów starszych z Cracovią nie zagrali między innymi Filip Pilch, czy Sebastian Olesek, a zabrakło także kilku innych zawodników, jednak mecz choć zakończony dość wysoką porażką Orła miał dobre momenty, które napawają optymizmem ze strony młodej drużyny Orła Myślenice.

Przez pierwsze 20 minut spotkania Orzeł prezentował się wręcz bardzo dobrze i miał dwie wyśmienite okazje, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Artem Hanża. Cracovia jednak w przeciągu kilku minut wykorzystała trzy błędy myśleniczan i odskoczyła na bezpieczne prowadzenie. Orłowcy w drugiej połowie mieli jeszcze co najmniej dwie okazje, ale słupek powstrzymał Marka Ponomarenkę, a bramkarz Cracovii w świetnym stylu wybronił strzał Artema Hanży.

Dla podopiecznych trenera Marka Pajki to było z pewnością dobre doświadczenie, które należy przekuć na mecze o stawkę.

W spotkaniu z Cracovią zagrali: Wyrostek - Jamrozik, Syrek, Moskal, Górka - Depta, Mirochna, Ponomarenko, Druzgała, Kyrylov - Hanża oraz Kuchnia, Kiebuła, Braś, Sobieszkoda, Białoń, Galas, Gościniak