Udane pożegnanie lata, Orzeł wygrywa z Jordanem!

Pierwsza sobota września przyniosła sporo sportowych emocji na obiekty Orła Myślenice, bowiem klub z Dolnego Przedmieścia zorganizował tradycyjne już zakończenie lata, dzięki wsparciu Miasta i Gminy Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalne. Słoneczny dzień i liczne atrakcje zwieńczyło efektowne zwycięstwo pierwszej drużyny Orła, która pokonała Jordan Zakliczyn 4:1 (3:1) po bramce Mateusza Mistarza i hat-tricku 18-letniego Kamila Topy!

Zakończenie lata rozpoczęło się od treningu naborowego do szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice i atrakcji dla najmłodszych dzieci. Później turniej rozegrali zawodnicy z roczników 2009 i 2010, rywalizując równocześnie na dwóch boiskach. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn, a na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali symboliczne złote medale, puchary, poczęstunek oraz upominki od organizatorów. Imprezę uświetnili druhowie OSP Myślenice - Dolne Przedmieście, prezentując pokaz wozu strażackiego, a dzieci mogły skorzystać z dmuchenego zamku, placu zabaw, czy posmakować lody Mr Piaggio.

Kolejnym punktem programu zakończenia lata było otwarcie nowej przestrzeni na obiektach Orła Myślenice. We współpracy z trenerami personalnymi Łukaszem Kucharczykiem i Tomaszem Talagą powstało Orzeł - Centrum Treningowe, czyli siłownia, z której skorzystać będą mogli nie tylko zawodnicy klubu, ale też osoby zainteresowane treningami pod okiem fachowców. W ramach otwarcia siłowni odbył się trening pokazowy, częściowo w plenerze korzystając z możliwości sprzętowych obiektów Orła.

Na koniec dnia licznie zebrani kibice obejrzeli spotkanie pierwszej drużyny Orła Myślenice, który choć niezbyt dobrze zaczął spotkanie, bo od straty gola, to ostatecznie wygrał 4:1. W 7. minucie dla Jordana głową trafił Amadeusz Burkat, jednak po kilkuastu minutach wyrównał szczupakiem Mateusz Mistarz, a później hat-tricka dorzucił Kamil Topa, który wykorzystał dwa rzuty karne i zamknął dośrodkowanie Marka Ponomarenki mocnym wolejem. Orłowcy mieli jeszcze kilka dogodnych okazji w drugiej połowie na podwyższenie wyniku, jednak nie sposób nie wspomnieć, że równie groźny był Jordan przed przerwą. Ostatecznie jednak to myśleniczanie zgarnęli komplet punktów i udanie pożegnali tegoroczne lato!

Orzeł Myślenice - Jordan Zakliczyn 4:1 (3:1)
Mistarz 20, Topa 23 (k), 44 (k), 57

ORZEŁ: Obłaza - Żak, Mistarz, Kasprzyk, K.Górka - Pilch (81 Serafin), Niedźwiedź (58 Depta), Ponomarenko (68 Kyrylov), Bałucki, Topa (68 Pyzio) - Kasperek (81 Braś)

Imprezę współfinansowało Miasto i Gmina Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej.