U19: Wysokie zwycięstwo juniorów starszych z Mogilanami

Piorunujący to był początek. Podopieczni trenera Marka Pajki już w dwudziestej sekundzie meczu prowadzili 1:0, gdy z bliska do siatki trafił Kamil Suder. Cztery minuty później miał na koncie już dublet, a w szóstej minucie powinien skompletować hat-tricka, jednak trafił w poprzeczkę. Po dziesięciu minutach było już jednak 4:0, a dwa celne trafienia ze skraju pola karnego zanotował Wiktor Biela, a w 12. minucie na 5:0 strzelił Bartłomiej Brózda i pewnym było, że LKS Mogilany raczej w tym meczu Orłowi Myślenice wysoko poprzeczki nie postawią.

Wysokie prowadzenie nieco rozluźniło poczynania Myśleniczan, ale przed zejściem na przerwę trafili do siatki jeszcze dwukrotnie. Najpierw z asysty Bartłomieja Tylka skorzystał Adrian Ciślik, a później role się odwróciły i sam trafił do siatki na 7:0 w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Mogilany przed przerwą zdobyły honorowego gola, gdy po rzucie wolnym jeden z napastników dobił piłkę po interwencji Marcina Turczy.

W drugiej połowie Orłowcy dorzucili jeszcze pięć trafień, a kapitalne wejście w drugą połowę zaliczył Adam Gracz, który w przeciągu kilku minut zdobył dwa gole, a zwłaszcza drugie trafienie było przedniej urody i ozdobą tego spotkania. Wahadłowy Orła na prawej stronie złamał do środka i lewą nogą przymierzył prostym podbiciem w przeciwległy róg, natomiast mocno bita piłka wpadła w okienko bramki rywali.

Hat-tricka też w międzyczasie skompletował Adrian Ciślik, skutecznie wykańczając zespołowe akcje, a w końcówce najpierw swoją drugą bramkę wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem zdobył Bartłomiej Tylek, a wynik ustalił Szymon Matoga, który z najbliższej odległości zamknął dynamiczną akcję przeprowadzoną przez Tylka na prawym skrzydle.

Orzeł Myślenice - LKS Mogilany 13:1 (7:1)
Suder 1, 5, Biela 7, 10, B.Brózda 12, Ciślik 33, 49, 52, Tylek 39, 64, Gracz 56, 59, Sz.Matoga 78

ORZEŁ: Turcza - Hajdus (65 Sz.Matoga), Hankus, Górka (46 Płatek) - Przęczek, Biela (46 Stojak), Górka-Khafaga (60 Lech), B.Tylek - B.Brózda (46 Gracz), Suder (65 Ł.Tylek), Ciślik (60 Gacek)