U19: Wynik lepszy niż gra, juniorzy pokonują Gościbię!

Występ w Sułkowicach chluby podopiecznym trenera Marka Pajki nie przyniesie, ale wynik z pewnością tak. Juniorzy starsi Orła Myślenice wygrali 3:0 (1:0) z Gościbią Sułkowice na wyjeździe i zrównali się w ligowej tabeli punktami z liderującym Górnikiem Wieliczka. Dwa gole zdobył Daniel Jania i jedną Piotr Sraga.

Mecz znakomicie dla Orła się rozpoczął, bo po znakomitej trójkowej akcji padła bramka. Piotr Sraga zagrał w uliczkę do Jakuba Bartosza, a ten w dogodnej sytuacji wypatrzył lepiej ustawionego Daniela Janię, któremu pozostało dołożyć nogę do pustej bramki.

Wydawać się mogło, że prowadzenie pozwoli Orłowcom kontrolować grę, a tymczasem pozostałą część spotkania zagrali bardzo słabo z małymi przebłyskami. Dziękować mogą tylko Davlatowi Kurmazence, który dwukrotnie uratował drużynę i Łukaszowi Serafinowi, który przewrotką wybił piłkę z linii bramkowej, bo Gościbia przed przerwą mogła prowadzić.

Orłowcy grali bardzo nieporadnie i choć trochę ożywienia wniósł wprowadzony po przerwie Arkadiusz Nosal, to długo utrzymywał się wynik 1:0. Dopiero w samej końcówce Jakub Bartosz znów wypatrzył w polu karnym Daniela Janię, który z powietrza trafił do siatki na 2:0. Na minutę przed końcem strzałem z rzutu wolnego z 35 metrów wynik ustalił Piotr Sraga.

Gościbia Sułkowice - Orzeł Myślenice 0:3 (0:1)
Jania 6, 81, Sraga 89

ORZEŁ: Kurmazenko - Maślerz (46 Syrek), Serafin, Bodzioch, Hodurek (78 Balinka) - Mróz, Sraga, Galas (46 Nosal) - Święch (67 Dudka), Bartosz (84 Sobieszkoda), Jania (84 Matoga)