U19: Orzeł pokonał Pcimiankę i podtrzymał świetną serię!

Juniorzy starsi Orła Myślenice w meczu z Pcimianką Pcim na własnym obiekcie długo nie mogli przełamać strzeleckiej niemocy, ale tuż po przerwie zdobyli dwa gole i zapewnili sobie zwycięstwo. Co ciekawe podopieczni trenera Marka Pajki jak na razie w I lidze juniorów starszych na własnym obiekcie nie stracili choćby punktu, wygrywając wszystkie dziewięć dotychczasowych spotkań. Teraz jednak staną przed trudnym zadaniem, podejmując 1 maja drużynę Górnika Wieliczka.

W meczu z Pcimianką do składu po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił jeden motorów napędowych zespołu w rundzie jesiennej - Bartłomiej Mróz. Zagrał także Arkadiusz Nosal, który z powodu lekkiego wstrząśnienia jakiego nabawił się w Sygneczowie opuścił środowe spotkanie z Gdovią. Niestety Arek Nosal w tym spotkaniu nabawił się poważnego urazu barku i najprawdopodobniej w tym sezonie nie będzie mógł już zagrać, gdyż czeka na operację - Aro trzymaj się! Nieobecni z różnych przyczyn w spotkaniu z Pcimianką byli natomiast kapitan Łukasz Serafin, Bartłomiej Pasternak oraz Łukasz Święch.

Pcimianka w pierwszych fragmentach spotkania kilka razy zagroziła bramce Orła, ale sytuację wyjaśniali obrońcy lub pewny tego dnia w bramce Davlat Kurmazenko. Po stronie Orła najlepsze okazje mieli Jakub Bartosz (strzał z rzutu wolnego świetnie wybronił golkiper Pciminaki) oraz Marcel Zlezarczyk (minął dwóch obrońców i chociaż był faulowany w polu karnym, to utrzymał się na nogach, ale strzelił tuż obok słupka).

Na początku drugiej połowy defensywę rywali postraszył Daniel Jania, który w dwóch sytuacjach był bliski zdobycia gola. Najpierw jego strzał minimalnie minął bramkę, a następnie wywalczył rzut rożny. Ta sytuacja była o tyle kluczowa dla losów rywalizacji, że po dośrodkowaniu Piotra Sragi z kornera w polu karnym najwyżej wyskoczył Sławomir Juszczak i mocnym strzałem wyprowadził Orła na prowadzenie.

Kilka minut później znakomitą akcję prawą stroną przeprowadził wprowadzony z ławki Sebastian Olesek, który wycofał przytomnie na jedenasty metr do Jakuba Bartosza, a ten po przyjęciu mocnym wolejem podwyższył na 2:0. Do końca spotkania Orłowcy kontrolowali przebieg rywalizacji i stworzyli jeszcze kilka okazji, by podwyższyć wynik meczu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się dwubramkową wygraną podopiecznych trenera Marka Pajki.

Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 2:0 (0:0)
Sławomir Juszczak 55, Jakub Bartosz 59

ORZEŁ: Kurmazenko - Hodurek, Bodzioch, Mróz, Ostrowski - Bartosz, Nosal (71 Białoń), Sraga, Juszczak, Zlezarczyk (46 Olesek) - Jania (82 Dudka)