U19: Orzeł gromi Contrę, cztery gole Kuby Bartosza

W pierwszej wiosennej kolejce juniorzy starsi Orła Myślenice pokonali Contrę Sułków aż 7:0 (3:0) i niejako niewielkim nakładem sił wykonali swoje zadanie. Contra jest bowiem zdecydowanym autsajderem pierwszoligowych rozgrywek. Cztery trafienia zaliczył występujący w tym spotkaniu w ataku Jakub Bartosz, a po razie trafili Bartłomiej Pasternak, Arkadiusz Nosal i Marcel Zlezarczyk.

Orzeł w tym spotkaniu wystąpił między innymi bez kontuzjowanych Bartłomieja Mroza oraz Bartłomieja Moskala, bez nieobecnych z różnych przyczyn Łukasza Święcha i Daniela Jani, a także bez swojego kapitana Łukasza Serafina, który zagrał w drużynie seniorów. Jego rolę świetnie wypełnił Piotr Sraga, bo dla popularnego Borysa był to pierwszy mecz w środku linii defensywnej, ale podołał zadaniu umiejętnie dyrygując poczynaniom drużyny i nadając ton nie tylko defensywie, ale i akcjom ofensywnym.

Te znalazły swoje przełożenie w postaci bramkowej już w pierwszej minucie. Z kornera dośrodkował Marcel Zlezarczyk, a Bartłomiej Pasternak potwierdził świetną formę strzelecką i zdobył gola. Dla stopera Orła łączenie ze sparingami to trzeci kolejny mecz z bramką na koncie. Nim miejscowi zdołali się otrząsnąć już było 2:0. Tym razem dośrodkowywał Piotr Sraga, a piłkę do siatki wepchnął Jakub Bartosz.

Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni trenera Marka Pajki zmarnowali mnóstwo sytuacji, a prowadzenie podwyższył jedynie Jakub Bartosz. W poczynania Orłowców wdała się nonszalancja i brakowało zdecydowanie skuteczności. Dość powiedzieć, że Davlat Kurmazenko nie wykorzystał nawet rzutu karnego.

W drugiej połowie znów akcje Orła nabrały animuszu i w przeciągu kilku minut po przerwie zdobyli trzy gole. Najpierw po znakomitej akcji Marcela Zlezarczyka wyłożoną jak na tacy piłkę huknął w stronę bramki Jakub Bartosz, kompletując hat-trick, a następnie celnym strzałem z dystansu popisał się Arkadiusz Nosal. Następnie czwartą bramkę zdobył Jakub Bartosz, a wynik ustalił po indywidualnej akcji Marcel Zlezarczyk, dla którego był to pierwszy oficjalny gol w barwach Orła. Rozmiary zwycięstwa mogły być większe przy biernej już postawie rywali, ale sędzia z niewiadomego powodu zakończył mecz niemal kwadrans przed czasem.

Contra Sułków - Orzeł Myślenice 0:7 (0:3)
Pasternak 1, Bartosz 6, 21, 52, 65, Nosal 59, Zlezarczyk 69

ORZEŁ: Kurmazenko (46 Majda) - Hodurek, Sraga, Pasternak, Białoń (59 Dudka) - Juszczak, Zlezarczyk, Nosal, Majka (55 Matoga), Socha (57 Balinka) - Bartosz