U19: Juniorzy wygrywają z dedykacją dla Arka!

Arkadiusz Nosal w środę przejdzie operację barku, przez jakiś czas kapitan juniorów młodszych, występujący także czasami w juniorach starszych będzie przechodził rehabilitacje i nie będzie mógł pomagać drużynie na boisku. Pomimo braku obecności fizycznej, duchem Arek wspierał swój zespół. Juniorzy starsi zadedykowali mu wtorkowe zwycięstwo z Rabą Dobczyce i trzymają kciuki za powodzenie podczas zabiegu wraz z szybkim powrotem do gry.

We wtorkowym meczu z Rabą od początku zarysowała się przewaga w posiadaniu piłki Orłowców, ale nie przekładała się ona na sytuacje podbramkowe. To właśnie rywale jako pierwsi doszli do okazji strzeleckich, ale nie zdołali zdobyć bramki. Z czasem Orzeł rozwijał skrzydła i coraz śmielej przedostawał się pod pole karne rywali, jednak w dogodnych sytuacjach pudłowali Jakub Bartosz i Dominik Gatlik.

Sprawę w swoje ręce, a raczej dosłownie na swoją głowę przyjął kapitan Łukasz Serafin, który strzałem z główki wykończył dośrodkowanie Piotra Sragi z kornera i było 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy, chociaż Orłowcy mogli swoje prowadzenie podwyższyć. Ta sztuka nie udała się także aktywnemu Kacprowi Firkowi tuż po przerwie, który oddał dwa groźne strzały.

W 55. minucie było 2:0, kiedy przytomnie w polu karnym zachował się Dominik Gatlik, który zwiódł obrońcę i precyzyjnym strzałem lewą nogą w długi róg trafił do siatki. Wynik w samej końcówce ustalił Jakub Bartosz, który efektownym szczupakiem wykończył dośrodkowanie z prawej strony. Podopieczni trenera Marka Pajki zmarnowali jeszcze co najmniej dwie stuprocentowe okazje, które mieli Łukasz Święch i Jakub Bartosz, ale zainkasowali ważny komplet punktów.

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 3:0 (1:0)
Serafin 14, Gatlik 55, Bartosz 78

ORZEŁ: Szafrański - Pilch (78 Maślerz), Serafin, Bodzioch, Rabka (68 Sopiak) - Mróz, Grochal (46 Suder), Sraga, Bartosz, Firek - Gatlik (60 Święch)