U19: Juniorzy Orła pokonali Tempo 5:0!

Dobra pierwsza połowa i rozluźnienie po przerwie - tak wyglądało starcie 5. kolejki I ligi juniorów starszych, w której Orzeł Myślenice podejmował na własnym obiekcie Tempo Rzeszotary. Podopieczni trenera Marka Pajki już do przerwy prowadzili 4:0, a w drugiej połowie zdołali dorzucić tylko jednego gola i to w samej końcówce...

Orłowcy dość szybko rozpoczęli strzelanie, choć najpierw dogodnych okazji nie wykorzystali Błażej Braś i Artem Hanzha. W końcu jednak po przebojowej akcji Błażeja Brasia lewym skrzydłem i dograniu wzdłuż bramki na długim słupku przytomnie nogę dołożył Michał Mirochna, wyprowadzając Orła na prowadzenie. Później dwa gole strzelił Artem Hanzha, najpierw wykorzystał prostopadłe podanie, a następnie po skutecznym pressingu odebrał piłkę rywalom, ograł bramkarza, mając przed sobą pustą bramkę "nawrócił" jeszcze obrońcę i strzelił na 3:0. Autorem czwartego gola był Bartłomiej Gromala, który trafił z bliska po podaniu Kamila Depty.

W drugiej połowie sytuacji podbramkowych również nie brakowało, jednak ze skutecznością było na bakier. Jedyny gol padł w 88. minucie, gdy po zagraniu Kamila Depty sam na sam z bramkarzem znalazł się Błażej Braś i pewnie trafił do siatki, ustalając wynik na 5:0. Kolejny mecz Orłowcy zagrają w najbliższą niedzielę mierząc się na wyjeździe z Rabą Dobczyce. Początek tego spotkania o 11:00.

Orzeł Myślenice - Tempo Rzeszotary 5:0 (4:0)
Mirochna 7, Hanzha 10, 40, Gromala 16, Braś 88

ORZEŁ: Baran (46 Wyrostek) - Jania (46 Skoczylas), Łabędzki, Opryszek, Białoń (55 Majka) - Depta, Leśniak, Gromala (60 Szczurek), Braś, Mirochna (60 Pitak) - Hanzha