U19: Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrywa z Orłem Myślenice

Dobry mecz zagrali juniorzy Orła Myślenice z rówieśnikami ekstraklasowego Bruk-Betu Termalica Nieciecza, ale rywale byli bardziej skuteczni pod naszą bramką i wygrali 3:0 (2:0). Szkoda kilku stuprocentowych okazji podopiecznych trenera Marka Pajki, które powinni zakończyć się golami.

Przez 35 minut na obiekcie w Niecieczy było 0:0, a szanse na objęcie prowadzenia Orłowcy mieli po akcji Błażeja Brasia i interwencji bramkarza, a także próbach Krzysztofa Górki czy Jakuba Pitaka. Ostrzeżeniem dla Orła były dwie próby gospodarzy, przy których świetnie w bramce Orła spisał się Kacper Kozaczyk. W końcu jednak po kontrze lewą stroną i dograniu w pole karne efektownie z piłką odwrócił się napastnik Bruk-Betu i efektownym wolejem trafił do siatki.

Kilka minut później w kontrowersyjnych okolicznościach sędzia podyktował rzut karny, choć Orłowcy upierali się, że to im należał się rzut wolny po zderzeniu napastnika z bramkarzem, a żaden z zainteresowanych nie sięgnął mocno dośrodkowanej piłki. Z karnego Termalica strzeliła na 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

O ile pierwsza połowa przebiegała pod lekkie dyktando miejscowych, to w drugiej połowie Orzeł przejął inicjatywę i długimi fragmentami spotkanie rozgrywało się na połowie rywali. Znakomitą okazję miał Bartłomiej Gromala, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Bliski szczęścia był Michał Mirochna, a gola powinien też po rzucie rożnym zdobyć Kacper Szczurek. Bramkarza rywali próbowali jeszcze zaskoczyć wprowadzony z ławki Piotr Klęp, czy Jakub Fąfara, jednak zdobycz bramkową powiększyli jedynie rywale i to znów po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Termalica zdobyła bramkę po strzale głową.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Orzeł Myślenice 3:0 (2:0)

ORZEŁ: Kozaczyk (78 Rutka) - Łabędzki, Orzechowski, Irzyk - Fąfara, Mirochna, Leśniak (65 Kiebuła), Górka (46 Gromala) - Braś (65 Klęp), Pitak, Szczurek (55 Skoczylas)