U19: 7:0 trenerowi na urodziny, hat-trick Jakuba Bartosza!

Po czwartkowym zwycięskim meczu juniorów starszych z Mogilanami zawodnicy Orła Myślenice zaśpiewali swojemu trenerowi gromkie sto lat. Trener Marek Pajka obchodził w tym dniu 27. urodziny, a spotkanie z Mogilanami choć wygrane aż 7:0 do przerwy nie wskazywało na taki pogrom, gdyż Orłowcy zaledwie jednego gola. Skuteczność w pierwszej połowie zawodziła, choć rywale grali w niepełnym składzie osobowym.

Fantastyczny był tylko początek, bo już w pierwszej akcji meczu przebojem w pole karne wdarł się Łukasz Święch, a piłka trafiła do Jakuba Bartosza, który huknął w okienko i było 1:0. Później Orłowcy stworzyli co najmniej 6 stuprocentowych okazji, ale zadbali jedynie o dobre rozgrzanie bramkarza rywali, który w każdej z opresji wychodził obronną ręką.

Skuteczniej myśleniczanie zagrali po przerwie, a sygnał do ataku dał Denis Babycz, który był faulowany w polu karnym i sam wykorzystał jedenastkę podwyższając na 2:0. Za chwilę ładnie z dystansu przymierzył Jakub Bartosz i już było pewne, że Orłowcom w tym spotkaniu nic nie grozi. W kolejnych minutach podopieczni trenera Marka Pajki poszli za ciosem i najpierw po akcji Igora Kostiuka z bliska trafił Denis Babycz, a za chwilę strzał w słupek Dominika Gatlika dobił Bartłomiej Mróz. Na 6:0 znów podwyższył Jakub Bartosz, trafiając w krótki róg i kompletując hat-tricka, a wynik spotkania ustalił Daniel Maślerz, zdobywając głową swoją pierwszą bramkę w historii występów w barwach Orła Myślenice.

Orzeł Myślenice - LKS Mogilany 7:0 (1:0)
Bartosz 2, 62, 78, Babycz 55 (k), 66, Mróz 72, Maślerz 81

ORZEŁ: Szafrański - Bodzioch (56 Sopiak), Mróz, Serafin, Rabka (46 Jamróz) - Sraga, Kostiuk (74 Maślerz), Bartosz - Święch (46 Suder), Gatlik, Babycz (74 Klimas)