U18: Orzeł w turnieju finałowym Mistrzostw Podokręgu Juniorów Starszych

Sułkowicka hala niemal przez całą niedzielę była areną zmagań eliminacyjnego turnieju Halowych Mistrzostw Podokręgu Myślenickiego. Ten prestiżowy turniej każda z drużyn traktuje niesamowicie poważnie i nie inaczej było w rywalizacji w grupach C i D, w których występowały ekipy Orła prowadzone przez trenera Marka Pajkę.

Jedna z drużyn wywalczyła awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w sobotę 21 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. W eliminacjach Orzeł II rozpoczął rywalizację od ważnego zwycięstwa z Rudnikiem po dwóch golach Ołeksandra Jacenki. Później przyszedł czas na rywalizację z I-ligową Gościbią Sułkowice, w której Orłowcy bezbramkowo zremisowali. Gdy następnie po trafieniach Karola Fąfary i Łukasza Serafina odprawili z kwitkiem Iskrę Brzączowice pewnym było, że wygrana z Mogilanami zapewni myśleniczanom awans do finałów.

Podopieczni trenera Marka Pajki zagrali paradoksalnie swoje najlepsze spotkanie i wyszli na prowadzenie po golu Ołeksandra Jacenko, aby później zmarnować wiele znakomitych okazji i w kuriozalnych okolicznościach stracić jedyną bramkę tego dnia, która spowodowała, że spotkanie zakończyło się remisem. Mogilany okazały się rewelacją turnieju, bowiem bardziej faworyzowane wydawały się Gościbia i Rudnik, ale to ta ekipa zajęła pierwsze miejsce w grupie, bowiem Orzeł w ostatnim spotkaniu zaledwie zremisował z Wichrem mając już pewny awans do finałów.

Do finałów oprócz Orła i Mogilan awans wywalczyły także Pcimianka Pcim, Jordan Zakliczyn, dwie drużyny Dalinu Myślenice, Raba Dobczyce oraz Beskid Tokarnia. Nie poszczęściło się za to drugiej drużynie, która rywalizowała w trudnej i wyrównanej grupie, z której awans wywalczyły Beskid Tokarnia i Jordan Zakliczyn. Orłowcy zaczęli od znakomitego występu z Beskidem Tokarnia, ale później musieli uznać wyższość Jordana, który wykorzystał błędy myśleniczan. Orłowcy ostatecznie zakończyli rozgrywki grupy D na czwartej pozycji.

ORZEŁ II: Kurmazenko, Majda - Serafin, Fąfara, Jacenko, Pilch, Bartosz, Nosal, Rabka, Mróz

ORZEŁ I: Szafrański, Jabłoński - Gatlik, Świerczyński, Tanaś, Święch, Suder, Strugalski, Maślerz, Majka, Firek

* Finały odbędą się 21 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach