U18: Juniorskie rezerwy zakończyły jesień na pozycji lidera!

35 zawodników wystąpiło w jesiennych meczach drugiej drużyny juniorów Orła Myślenice, z których 20 to juniorzy młodsi, a 15 w wieku juniora starszego. Drużyna prowadzona wymiennie przez trenerów Marka Pajkę i Kazimierza Wincenciaka zakończyła rundę jesienną na pozycji lidera II ligi myślenickiej.

- Ta drużyna powstała tuż przed sezonem z uwagi na dużą ilość zawodników w wieku juniorskim w naszym klubie. Pomimo tego, że wielu juniorów gra już w pierwszej drużynie seniorów, to decyzja o powstaniu drużyny rezerw okazała się dobrym posunięciem z uwagi na małą ilość meczów w I ligach juniorów starszych, a przede wszystkim juniorów młodszych. Dodatkowe mecze umożliwiło zyskanie dodatkowych minut naszym juniorom, a ligowe ogranie na pewno zaprocentuje w przyszłości - mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych w Orle Myślenice.

W siedmiu ligowych meczach jesienią, Orzeł II Myślenice odniósł sześć zwycięstw i jedną porażkę, przegrywając jedynie 0:1 z Lubomirem Wiśniowa. Pozwoliło to na zdobycie mistrzostwa jesieni. Orłowcy strzelili 23 bramki, a stracili zaledwie trzy. Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Jamrozik, który choć wystąpił w dwóch meczach, to zdobył trzy bramki. Dwa razy do siatki trafiał ponadto Jakub Fąfara, a po razie Sebastian Sroka, Kamil Topa, Artem Hanzha, Przemysław Białoń, Grzegorz Chlipała, Kacper Szczurek, Piotr Klęp, Jakub Pitak, Szymon Motyka i Wiktor Orzechowski.

Mistrzostwo jesieni rezerw uzupełnia niejako występy pierwszych drużyn juniorów starszych i juniorów młodszych. Podopieczni trenera Marka Pajki zajęli pierwsze miejsce w I lidze juniorów starszych, natomiast juniorzy młodsi pod wodzą trenera Kazimierza Wincenciaka uplasowali się na drugiej pozycji w I lidze juniorów młodszych, przegrywając rywalizację o mistrzostwo jesieni przy równej liczbie punktów z liderem o jedną bramkę w bezpośrednim meczu.

Juniorzy zagrali ponadto w okresie roztrenowania dwa mecze sparingowe - wygrywając 3:2 z Limanovią Limanowa, występującą w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych (dwa gole Kamila Topy i jedno Antoniego Matejczyka) oraz przegrali 0:2 z Pogonią Kraków, która na co dzień występuje w krakowskiej I lidze okręgowej. W grudniu Orłowcy będą mieć przerwę od treningów, natomiast najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej.