U17: Orzeł lepszy od Dalinu w derbach juniorów młodszych!

Orzeł Myślenice wygrał z Dalinem Myślenice w derbach miasta juniorów młodszych. Orłowcy dominowali w tym meczu, ale szalę na swoją korzyść przechylili dopiero w drugiej połowie. Przed przerwą zawodziła skuteczność, ale też postawa całej drużyny w defensywie, co wykorzystali rywale, schodząc na przerwę z prowadzeniem 3:2. W drugiej odsłonie cztery gole Orła zapewniły trzy punkty drużynie prowadzonej przez trenera Kazimierza Wincenciaka.

Kiedy w 7. minucie po dośrodkowaniu Grzegorza Chlipały z kornera główką do siatki piłkę skierował Bartłomiej Gromala, a za chwilę stuprocentowe okazje zmarnowali Krzysztof Górka i Błażej Braś, nic nie zwiastowało, że Orzeł w tym meczu będzie miał problemy ze zwycięstwem. W myśl zasady, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, Dalin w przeciągu dwóch minut obnażył błędy Orłowców i zdobył dwa gole w 12. i 19. minucie.

Co prawda do remisu z rzutu karnego doprowadził Bartłomiej Gromala, ale za chwilę znów prowadził Dalin i swoje prowadzenie mógł powiększyć, jednak w jednej z akcji dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko miejscowi - najpierw dwa gole zdobył Jakub Pitak po akcjach z wprowadzonym z ławki Jakubem Fąfarą, a w końcówce zwycięstwo przypieczętowali Błażej Braś i Krzysztof Górka.

Dla podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka był to pierwszy mecz ligowy w bieżącym sezonie i jednocześnie ważne trzy punkty! Orłowcy w lidze mierzą się z takimi drużynami jak Wilga Koźmice Wielkie, Czarni Staniątki, Tiger Hearts Wróblowianka Kraków oraz Dalin Myślenice, który wydaje się być najgroźniejszym rywalem w rozgrywkach liczących zaledwie pięć zespołów. 

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 6:3 (2:3)
Gromala 7, 40 (k), Pitak 55, 62, Braś 70, Górka 76

ORZEŁ: Kuchnia - Nowak, Łabędzki, Szczurek, Sroka (46 Fąfara) - Górka, Gromala, Chlipała (38 Kiebuła), Niżnik, Braś - Pitak (79 Juszczak)