U17: Ależ inauguracja, Orzeł pokonuje Bruk Bet Termalicę!

Świetne otwarcie, gdy po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Adama Gracza i wyprowadził Orła na prowadzenie, a potem kapitalne kilka minut na początku drugiej połowy i dwa piękne gole Tomasza Brózdy! Orzeł Myślenice wygrał z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 3:1 (1:0) na inaugurację rozgrywek na szczeblu wojewódzkim - w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

Gol Adama Gracza padł po dośrodkowaniu z kornera i zgraniu Jakuba Siatki. Później rywale przycisnęli przez moment biało-zielonych, ale świetnie w bramce spisywał się Igor Matoga. Orzeł miał też akcje zaczepne przed przerwą, ale najlepszy moment meczu to indywidualny popis Tomasza Brózdy tuż po przerwie. Zawodnik Orła najpierw przymierzył z dystansu, a piłka od poprzeczki wpadła do bramki, a dosłownie trzy minuty później wymanewrował w polu karnym trzech rywali i z ostrego kąta huknął pod poprzeczkę.

Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Zająca zaczęła z wysokiego C rozgrywki ligowe, a przede wszystkim nasi juniorzy młodsi zagrali bardzo dojrzale, co daje pozytywny impuls przed kolejnymi meczami ligowymi. W drugiej kolejce Orłowcy zmierzą się na wyjeździe z Wandą Kraków w niedzielę o 11:00.

Orzeł Myślenice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0)
Gracz, T.Brózda 2

ORZEŁ: Matoga - Mitana, Siatka, Bruzda - Gracz (73 Dudzik), Pitala (53 Nowacki), Biela (81 Zięba), T.Brózda - Żądło (53 Kreczmer), Sala (68 Kubiczek), B.Brózda (81 Konieczny)