U15: Zwycięska inauguracja w MLT, trampkarze pokonali Puszczę!

Trzech bohaterów mieli trampkarze Orła Myślenice w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej z Puszczą Niepołomice w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. Pierwszym był Kacper Kozaczyk, który trzykrotnie w stuprocentowych sytuacjach uratował Orła przed stratą bramki, drugim Bartłomiej Gromala, który zdobył fantastycznego gola, a w samej końcówce już przy stanie 1:0 dwie kluczowe interwencje odnotował Miłosz Klimas, dwukrotnie wybijając piłkę z linii bramkowej.

Fotorelacja z meczu na naszym profilu Facebook

To było wyrównane spotkanie - Orzeł miał momenty swojej zdecydowanej przewagi, ale Puszcza groźnie kontrowała i zwłaszcza w końcówce była bliska zdobycia przynajmniej jednego gola, który zapewnił by jej wywiezienie zdobyczy punktowej z Myślenic.

Podopieczni trenera Michała Lecha zagrożenie stwarzali głównie po strzałach z dystansu, które zwłaszcza w pierwszej połowie były dość anemiczne. Przed przerwą najpierw w kapitalnym stylu napastnika Puszczy powstrzymał Kacper Kozaczyk, później uśmiechnęło się szczęście do Orłowców, gdy piłka trafiła w rękę rywala, a następnie wpakował ją do siatki. Sędzia odgwizdał jednak rzut wolny.

W drugiej połowie gra się bardziej otworzyła, a Orzeł wyszedł na prowadzenie w 41. minucie. Bartłomiej Gromala znajdując się na 25 metrze od bramki zauważył nieco wysuniętego bramkarza i mocnym strzałem prostym podbiciem umieścił piłkę pod poprzeczką. Kilka minut później z wolnego w poprzeczkę trafił jeszcze Dawid Salawa, a groźnie strzelali także Michał Mirochna i Jakub Moskal.

Ostatnie minuty spotkania to zdecydowany napór Puszczy i wspomniane na wstępie dwie świetne obrony Kacpra Kozaczyka oraz równie ważne dla ostatecznego rozrachunku asekuracyjne zachowanie Miłosza Klimasa. Ostatecznie Orzeł zainkasował pierwsze wiosenne trzy punkty w Małopolskiej Lidze Trampkarzy.

Orzeł Myślenice - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
Bartłomiej Gromala 41

ORZEŁ: Kozaczyk - Klimas, Dziadkowiec, Opryszek, Łabędzki - Skoczylas, Moskal, Mirochna, Salawa, Gromala - Tokarz oraz Lenart, Dąbrowski, Leśniak, Kowal, Szlachetka, Kiebuła, Wójcik

Jeszcze dziś podsumujemy okres przygotowawczy i przedstawimy nowych zawodników w trampkarzach w odrębnym artykule.