U15: Wartościowy sparing trampkarzy z Juventą Starachowice

Środowy sparingowy rywal trampkarzy Orła Myślenice ma za sobą występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Juventa Starachowice grała bowiem w ubiegłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów U15. Dla podopiecznych trenera Marka Pajki była to zatem świetna możliwość sprawdzenia swoich możliwości na tle rywala nie dość, że z innego województwa, to też z górnej półki.

Mecz rozgrywany w strugach deszczu miał ciekawy przebieg, rywale dobrze operowali piłką, ale przez dłuższy czas praca zawodników Orła w defensywie powodowała, że nie stwarzali zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Pawła Cyrka. Co więcej myśleniczanie po błyskawicznej kontrze wyszli na prowadzenie, gdy asystę Grzegorza Chlipały w sytuacji sam na sam z bramkarzem na gola otwierającego spotkanie zamienił Bartosz Juszczak.

Przed przerwą Juventa nie tylko doprowadziła do remisu, ale i wyszła na prowadzenie. Obydwa gole padły w podobnych okolicznościach, a o ich utracie zadecydowało małe nieporozumienie w szeregach obronnych. Drugą połowię jednak Orłowcy zaczęli z wysokiego C i znów mieliśmy remis. Tym razem po podaniu z głębi pola znów sam na sam z bramkarzem znalazł się Bartosz Juszczak i doprowadził do remisu.

Rywale ze Starachowic strzelili następnie dwa gole, a wynik na 4:3 ustalił Bartosz Juszczak, kompletując hat-tricka po sprytnym podaniu debiutującego w szeregach Orła Krystiana Żaka. Myśleniczanie mieli jeszcze swoje okazje, bo z dystansu strzelali Adrian Ciślik, czy Adam Nowacki, a w samej końcówce techniczny strzał Jakuba Pitaka nieznacznie minął bramkę rywali. To był zatem wartościowy sparing, a Orłowcy pokazali się z bardzo dobrej strony w grze defensywnej neutralizując ataki rywali. Dobrze w bramce spisywali się też Paweł Cyrek i Maks Rutka.

Juventa Starachowice - Orzeł Myślenice 4:3 (2:1)
Bartosz Juszczak 14, 46, 65

ORZEŁ: P. Cyrek (Rutka) - K.Cyrek, Lech, Pitak, Kania - Żak, Nowacki, Chlipała - Górka-Khafaga, Ciślik, Juszczak oraz Leksander, Nowak, Malina, Bała, Sroka, Łapa