U15: Orzeł wciąż bez porażki w Małopolskiej Lidze Trampkarzy!

Udanie rozpoczęli sezon podopieczni trenera Marka Łacnego - po trzech kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów, wygrywając z AP21 Chrzanów, remisując z Pogonią Kraków, a także pokonując Słowik Olkusz. Ten ostatni mecz miał miejsce w czwartek na obiekcie Orła Myślenice i zakończył się wynikiem 2:1 (2:0).

Orłowcy mieli znaczną przewagę i gdyby lepsza skuteczność w podbramkowych sytuacjach, uniknęliby nerwowej końcówki, bowiem gracze z Olkusza postraszyli ich m.in. strzałem w poprzeczkę, a dwukrotnie świetnie w bramce interweniował Radosław Nalepa. Po stronie Orła znakomite okazje zmarnowali m.in. Maksymilian Szklarz, czy Piotr Cygan. W drugiej połowie w sytuacji sam na sam ze strzałem pospieszył się też Adrian Horabik i zabrakło w nim precyzji.

Ostatecznie jednak bramki z pierwszej połowy wystarczyły. Wynik otworzył Szymon Płoszaj, który po prostopadłym podaniu przez pół boiska ścigał się z obrońcą rywali i wygrał tę rywalizację, a na koniec precyzyjnym technicznym strzałem uderzył obok bramkarza rywali i było 1:0. Autorem drugiego gola był Maksymilian Szklarz. Snajper Orła w sytuacji sam na sam minął bramkarza i trafił do pustej bramki. W drugiej połowie Słowik Olkusz zdobył bramkę kontaktową po stałym fragmencie gry, ale wynik pozostał do końcowego korzystny dla drużyny trenera Marka Łacnego.

Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę o godz. 11:00, Orłowcy podejmą również na własnym obiekcie Wisłę Czarny Dunajec.

Orzeł Myślenice - Słowik Olkusz 2:1 (2:0)
Płoszaj, Szklarz

ORZEŁ: Nalepa - Konieczny, Hudaszek, Pluszczyk - Cygan, Żądło, Szydłowski, Dudzik - Kubiczek, Płoszaj, Szklarz oraz Burkat, Bajer, Horabik, Hosaja, Modes, Płaczkowiec, Zając