U15: Emocje w meczu trampkarzy i wygrana z liderem!

Górnik Wieliczka po 11 kolejkach miał na koncie komplet zwycięstw i zapewnione pierwsze miejsce premiowanem udziałem w barażu do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Do starcia z Orłem Myślenice rywale podeszli więc nieco rozluźnieni, co szybko wykorzystali podopieczni trenera Jakuba Burtana i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Szczęście było w tym meczu po stronie Myśleniczan, bo rywale trafiali kilka razy w poprzeczkę, a ostatecznie Orłowcy wygrali 4:3 (2:1).

Strzelanie już w drugiej minucie rozpoczął Jakub Górka, który z bliska pospieszył ze skuteczną dobitką po tym jak wcześniej w słupek trafił Michał Płatek. Za chwilę błąd bramkarza rywali wykorzystał Szymon Górka-Khafaga, który wyłuskał piłkę i trafił do pustej bramki. Przed przerwą rywale złapali kontakt wykorzystując błąd myśleniczan, a wcześniej mieli też kilka okazji, jednak w jednej z akcji piłka dwa razy trafiła w poprzeczkę, a dwukrotnie świetnie interweniował Błażej Kurowski.

W drugiej połowie wynik długo się nie zmieniał, aż w końcu Górnicy wyrównali stan rywalizacji po zespołowej akcji. W 65. minucie po rzucie wolnym piłka dośrodkowana w pole karne trafiła pod nogi Bartosza Lecha, który efektownym zwodem minął defensywę rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po czym pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Euforia podopiecznych trenera Jakuba Burtana nie trwała długo, bo za chwilę Górnik znów wyrównał i było 3:3.

Wtedy sprawę w swoje ręce, a raczej nogi, wziął Szymon Górka-Khafaga i wykorzystał prostopadłe podanie Adriana Ciślika, mijając defensora, a później bramkarza i ustalając wynik meczu na 4:3. Górnik miał jeszcze świetną okazję w samej końcówce, ale w stuprocentowej sytuacji Orłowców znów uratowała... poprzeczka. Dla drużyny Orła zwycięstwo niemal zapewnia czwarte miejsce w tabeli, a ewentualne zwycięstwo z Dalinem Myślenice w niedzielę może spowodować, że Orłowcy zakończą rundę jesienną na pudle, zajmując trzecie miejsce w tabeli.

Orzeł Myślenice - Górnik Wieliczka 4:3 (2:1)
J.Górka, Górka-Khafaga 2, Lech

ORZEŁ: Kurowski - Łapa, Ożóg, J.Górka, Kania - Górka-Khafaga, Kuchnia, Płatek, Ciślik, Lech - Banowski oraz Matoga, Szatan, Burkowicz, Batko, Iwanicki