Sport młodzieżowy: Dużo bramek w sparingach drużyn Orła!

Kolejny sparingowy weekend za nami, tym razem to w niedzielę swoje mecze kontrolne rozegrały drużyny juniorów starszych, juniorów młodszych oraz trampkarzy Orła Myślenice. Zespoły juniorskie zagrały przeciwko seniorom A-klasowego Sępa Droginia i B-klasowych Cisów Harbutowice, natomiast rywalem trampkarzy była mocna ekipa Pogoni Kraków. Młodzicy natomiast już w poniedziałek zagrali przeciwko Pcimiance Pcim.

Juniorzy starsi zdominowali ekipę Sępa Droginia w meczu kontrolnym i zaaplikowali rywalom aż siedem goli. Podopieczni trenera Marka Pajki wygrali 7:0 (4:0). Bramki strzelali Mateusz Wójtowicz, Artem Hanzha, Łukasz Serafin, Michał Mirochna, Mark Ponomarenko, Patryk Jania oraz Kamil Depta. W porozumieniu trenerów, juniorów starszych Orła Myślenice w tym spotkaniu dodatkowo wzmocnili dwaj zawodnicy drużyny seniorów, by złapać boiskowe minuty w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny - Mark Ponomarenko i Łukasz Serafin.

U19: Orzeł Myślenice - Sęp Droginia (seniorzy) 7:0 (4:0)
Wójtowicz, Hanzha, Mirochna, Serafin, Ponomarenko, Jania, Depta

ORZEŁ: Wyrostek - Skoczylas, Jania, Serafin, Białoń - Jamrozik, Wójtowicz, Ponomarenko, Leśniak, Mirochna - Hanzha oraz Depta, Galas, Opryszek

Podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka z juniorów młodszych również zagrali przeciwko seniorom i pokazali się z bardzo dobrej strony, remisując z Cisami Harbutowice 4:4. Rywale z respektem podeszli do dużo młodszych Orłowców, a dla nich był to z pewnością wartościowy sparing. Do przerwy dwa razy Cisy wychodziły na prowadzenie, ale dwukrotnie odpowiadali myśleniczanie za sprawą Grzegorza Chlipały i Kuby Fąfary. W drugiej połowie na 3:2 trafił Szymon Motyka, ale gracze z Harbutowic znów dwa razy trafili do siatki. Wynik w ostatnich minutach z rzutu karnego ustalił Jakub Fąfara, wykorzystując rzut karny.

U17: Orzeł Myślenice - Cisy Harbutowice (seniorzy) 4:4 (2:2)
Chlipała, Fąfara 2, Motyka

ORZEŁ: Rutka - Nowak, Orzechowski, Łabędzki, Żak - Sroka, Niżnik, Kiebuła, Klęp, Chlipała - Fąfara oraz Motyka, Lech

Trampkarze pod wodzą trenera Jakuba Burtana udali się do Skotnik, by zmierzyć się z Pogonią Kraków. Rywale byli kolejnym wymagającym przeciwnikiem dla młodych Orłowców, jednak pomimo porażki w tym meczu w grze można dostrzec wiele pozytytów. Myśleniczanie znów nie mogli zagrać w optymalnym składzie, bowiem zabrakło trzech liderów jak Michał Płatek, Adi Ciślik, czy Szymon Górka-Khafaga. Orzeł uległ w tym spotkaniu 5:2, a autorem dwóch bramek dla myślenickiej ekipy był Antoni Kowalcze.

U15: Pogoń Kraków - Orzeł Myślenice 5:2
Kowalcze 2

ORZEŁ: Kurowski - Moskal, J.Górka, Hankus, Bała - Lech, Kowalcze, Pukrop, Kuchnia, Iwanicki - Ożóg oraz Wójcik, Batko, Burkowicz

Drużyna młodzików prowadzona przez trenera Artura Madeja grała w poniedziałek z rówieśnikami z Pcimianki Pcim. Orłowcy reprezentowani przez najstarszych zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice zebrali kolejne przedsezonowe doświadczenie, wygrywając ostatecznie 4:3.

U13: Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 4:3