Rezerwy pokonały Jawor na inaugurację!

W niedzielę zawodnicy drugiej drużyny Orła Myślenice zainaugurowali rozgrywki ligowe w klasie B. Na pierwszy ogień przyszło im się zmierzyć z Jaworem Jawornik. Orłowcy odnieśli zasłużone zwycięstwo, wygrywając 3:2 (0:0) po trafieniu Rafała Sroki i dwóch golach Marka Pajki.

Już w pierwszych minutach po podaniu Rafała Sroki bliski zdobycia gola był Marek Pajka. Za chwilę minimalnie chybili Łukasz Święch i Krzysztof Karpeta, a Jawor odpowiedział zespołową akcją po której piłkę niemal z linii bramkowej wybił Maciej Cięciel. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy był raczej wyrównany, ale to podopieczni trenera Bartłomieja Nawieśniaka wyszli na prowadzenie w dość szczęśliwych okolicznościach. Marek Pajka zagrał do Rafała Sroki, ten oddał strzał na bramkę, a piłka po rykoszecie przelobowała Kamila Stanka.

Jawor po dziesięciu minutach wyrównał, wykorzystując błąd w rozegraniu po stronie Orła. Stracony gol podrażnił myśleniczan, którzy wzięli się za skomasowany atak i stwarzali kolejne okazje. Najlepszą zmarnował Krzysztof Karpeta. W 72. minucie po dośrodkowaniu Piotra Sragi z kornera skuteczną główką popisał się Marek Pajka, trafiając mocno pod poprzeczkę i wyprowadził Orła na prowadzenie. Kilka minut później Damian Surlas z Markiem Pajką we dwójkę rozmontowali defensywę Jawora i w efekcie Pajka zdobył swojego drugiego gola z najbliższej odległości.

Jawor w ostatniej minucie zdobył jeszcze gola z rzutu karnego, a miał też okazję już w doliczonym czasie, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego minęła prawy słupek debiutującego w barwach Orła Davlata Kurmazenko. Kolejny mecz Orłowscy rezerwiści zagrają już we wtorek 15 sierpnia, grając na wyjeździe z Iskrą Brzączowice o godzinie 18:00.

Orzeł II Myślenice - Jawor Jawornik 3:2 (0:0)
Sroka 52, Pajka 72, 77

ORZEŁ: Majda (55 Kurmazenko) - Cięciel, Serafin, Mateusz Pajka, Płatek - Leśniak, Mróz, Karpeta, Święch (55 Surlas), Sroka (66 Sraga) - Marek Pajka (84 Wygona)