Remis z Wróblowianką, ten mecz miał swoje momenty...

Zarówno będąca gospodarzem tego meczu Wróblowianka Kraków, jak i Orzeł Myślenice mógł w tym spotkaniu zgarnąć pełną pulę. Obie ekipy podzieliły się punktami, choć do przerwy Wróblowianka prowadziła 1:0, a już w dziesięć minut po przerwie było 2:1 dla Orła. Ostatecznie rzut karny dał wyrównanie i mecz zakończył się remisem.

Mecz z uwagi na opady w ubiegłym tygodniu został przez Wróblowiankę przeniesiony na sztuczne boisko w Myślenicach. Początkowo jednak obydwie ekipy nie mogły jakoś zaadaptować się do takiej nawierzchni i trudno było się doszukać składnych akcji. Rywale jednak wyszli na prowadzenie, gdy prostopadłe podanie Jakuba Mordeca wykończył pewnie Paweł Szwajdych i było 1:0.

Przed przerwą Orłowcy mieli dwie znakomite okazje, najpierw kontra trzech na trzech z udziałem Artura Mistarza, Emila Bałuckiego i Bartłomieja Gromali zakończyła się niecelnym strzałem snajpera Orła. Bałucki miał też okazje po dograniu Mateusza Bieli, ale i tym razem zabrakło precyzji do wyrównania.

Czego zabrakło przed przerwą, udało się zrealizować tuż po przerwie. Najpierw po zespołowej akcji piłka trafiła do Bartłomieja Gromali, ten zwiódł dwóch obrońców i strzałem w długi róg trafił na 1:1. Nie minęło wiele czasu, a Orzeł już prowadził. Tym razem w roli egzekutora znalazł się Artur Mistarz, a jego mocny strzał nie dał szans bramkarzowi rywali. Myśleniczanie mogli mówiąc przysłowiowo "zabić mecz" gdyby do siatki trafił strzał Artura Mistarza po rzucie wolnym lub sytuacja Emila Bałuckiego po kontrze.

Stało się jednak inaczej i po indywidualnej ackji faulowany w szesnastce był Paweł Szwajdych, po czym sam wymierzył sprawiedliwość trafiając na 2:2 z rzutu karnego. W końcówce obie drużyny miały po świetnej okazji, po akcji Bartłomieja Gromali z bliska do pustej bramki nie udało się trafić Jakubowi Niedźwiedziowi, a w odpowiedzi Jakub Kaganek miał stuprocentową szansę na zapewnienie swojej ekipie trzech punktów, ale nie zdołał pokonać Karola Obłazy.

Wróblowianka Kraków - Orzeł Myślenice 2:2 (1:0)
Szwajdych 24, 72 (k) - Gromala 50, A.Mistarz 54

ORZEŁ: Obłaza - Biela, Serafin, Moskal, Góka - Niedźwiedź (82 Pilch), Sałach (65 Depta), Ponomarenko (79 Braś), Gromala (75 Topa) - Bałucki (67 Mirochna), A.Mistarz