Przełamanie w Rzeszotarach, Orzeł wygrywa pomimo nieskuteczności!

Ilością stuprocentowych okazji w tym meczu można by "obskoczyć" kilka spotkań. Orzeł Myślenice szukał przełamania po ostatnich niepowodzeniach w rozgrywkach ligowych i ta sztuka się udała pomimo zmarnowaniu wielu dogodnych okazji do wysokiego zwycięstwa. Mecz wyjazdowy z Tempem Rzeszotary zakończył się wygraną 1:2 (0:1) dla Orła Myślenice!

W pierwszej połowie zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego, ale był to typowy mecz walki na nasiąkniętej murawie w Rzeszotarach. Warunki żadnej z drużyn nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł, jednak to Orłowcy wyszli na prowadzenie po przebojowej akcji, rozgrywającego świetne zawody Kamila Topy. Pomocnik Orła precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego spotkania.

Jeszcze przed przerwą Myśleniczanie mieli kilka świetnych, a na liście strzelców powinni się zapisać Błażej Braś, czy Norbert Wąsowicz, gdy minął już bramkarza, ale przekombinował zamiast strzelać i nie wykorzystał stuprocentowej wręcz okazji. Tuż po przerwie swój bramkowy dorobek w Orle zapoczątkował Krzysztof Zawora, który płaskim technicznym strzałem trafił na 0:2 po podaniu Kamila Topy.

Tempo szybko jednak złapało kontakt i mecz dalej toczył się w nerwowej atmosferze. Orzeł był o jedną bramkę od straty punktów, a wszystko na własne życzenie, gdyż na potęgę marnował okazje. Najlepsze mieli Artur Mistarz, który m.in. nie wykorzystał sytuacji sam na sam, czy Krzysztof Żak, gdy z bliska po dograniu z bocznego sektora miał już przed sobą pustą bramkę, a lewą nogą wycelował wprost w dezorientowanego bramkarza.

Orłowcy dowieźli jednak do końcowego gwizdka korzystny rezultat i zainkasowali trzy punkty, które dają przełamanie po ostatnich niepowodzeniach. Teraz przed podopiecznymi trenera Kamila Ostrowskiego starcie pucharowe - finał Pucharu Polski na szczeblu PPN Myślenice, w którym przeciwnikiem będzie A-klasowy Orzeł Nowa Wieś. Ten mecz w środę o 16:00 na boisku Gościbi w Sułkowicach.

Tempo Rzeszotary - Orzeł Myślenice 1:2 (0:1)
Topa 19, Zawora 53

ORZEŁ: Pająk - Janecki, Pnievskyy, Kyrylov, Górka - Braś (67 A.Mistarz), Suder, Marchiński (67 Rusek), Topa (81 Żak) - Wąsowicz (60 Suder), Zawora (60 Bałucki)