PP: Nieskuteczny Orzeł, ale z awansem do IV rundy Pucharu Polski

Waleczna drużyna Cyrhli Krzczonów nie postawiła łatwych warunków zawodnikom Orła Myślenice w meczu III rundy Pucharu Polski, ale Orłowcy choć zagrali dość nieskutecznie to wygrali 2:1 (1:0) po bramkach Krzysztofa Pyzio i Marka Pajki z rzutu karnego.

Orzeł nie występował w tym spotkaniu w optymalnym składzie, a środowy termin i wyjazd do Krzczonowa w wielu przypadkach kolidował zawodnikom z innymi obowiązkami. Rozkojarzenie przełożyło się chyba na występ Orłowców, którzy już w pierwszych minutach stracili gola. Długa piłka za linię defensywy trafiła do napastnika gospodarzy, ten co prawda nieczysto uderzył, ale futbolówka skozłowała przed Markiem Pajką, który sparował ją pod nogi innego z rywali i pozostało mu dobić do niemal pustej bramki.

Później inicjatywę przejęli podopieczni trenera Szymona Burligi i trzeba powiedzieć, że w posiadaniu piłki byli niemal przez cały mecz. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje, bo tych prędzej można było się doszukać po kontrach drużyny Cyrhli. Niemniej jednak pięknego gola zdobył Krzysztof Pyzio, do którego trafiła piłka przed polem karnym po akcji Michała Romaniaka, a ten huknął z 20 metrów niemal w samo okienko bramki rywala.

Do przerwy było 1:1, choć swoje szanse mieli jeszcze Krzysztof Zając, Mariusz Kasperek, czy Michał Romaniak. Podobnie obraz gry wyglądał po przerwie, Orłowcy marnowali okazje na potęgę, za co mogli zostać skarceni kontratakami graczy z Krzczonowa. Zwycięską jak się później okazało bramkę zdobył Marek Pajka, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Mariuszu Kasperku.

W IV rundzie Pucharu Polski Orzeł zmierzy się na wyjeździe z Gościbią Sułkowice (środa, 26 września o godzinie 16:15), natomiast Cekawka zagra z Karpatami Siepraw (wtorek, 25 września o godzinie 16:45).

Cyrhla Krzczonów - Orzeł Myślenice 2:1 (1:1)
Pyzio 16, Pajka 68 (k)

ORZEŁ: Pajka - Żak, Kasprzyk, Leśniak - Grochal, Wyroba (46 Sałach) - Marzec, Pyzio (46 Mistarz), Romaniak - Zając, Kasperek