PP: Juniorzy starli się z seniorską piłką, debiut w Pucharze Polski

Juniorzy starsi w ramach przygotowań do kolejnego sezonu zostali zgłoszeni do rozgrywek Pucharu Polski, podopieczni trenera Marka Pajki trafili w pierwszej rundzie na jedną z najmocniejszych ekip myślenickiej A klasy, rewelację wiosny - Skalnik Trzemeśnia. Mecz rozgrywany na treningowym boisku w Trzemeśni zakończył się wysoką wygraną gospodarzy - 7:3 dla Skalnika.

Dla Orłowców to było ciekawe przetarcie na tle faworyzowanego rywala, a dla większości zawodników meczowej kadry były to seniorskie debiuty. W obliczu kilku nieobecności znaczną część kadry stanowili juniorzy młodsi, a w pierwszym składzie debiutowało aż trzech zawodników z rocznika 2008, którzy w poprzednim sezonie grali w trampkarzach - Igor Matoga, Hubert Gołąb i Jakub Siatka. Seniorski debiut zaliczyli też chociażby Jakub Kuchnia, Kamil Suder,  Łukasz Łapa, Adrian Ciślik, Jakub Górka, Kacper Kowal, Patryk Łętocha, czy Mateusz Matoga. Wcześniej oficjalnie w pierwszej drużynie Orła Myślenice jakiekolwiek minuty łapali Szymon Górka-Khafaga, Dawid Kruczek i Michał Płatek, a także pozyskany z Lubomira Wiśniowa Norbert Wąsowicz, który w poprzednim sezonie grywał regularnie na poziomie A klasy.

To ligowe doświadczenie wykorzystał w tym meczu, mając udział przy wszystkich golach dla Orła. Zaczniemy jednak od początku - już w pierwszych minutach świetną okazję miał Adrian Ciślik i mógł wyprowadzić myśleniczan na prowadzenie, jednak sytuację sam na sam zatrzymał Marcin Szafrański. Podopieczni trenera Marka Pajki rozpoczęli ten mecz odważnie, ale swoje doświadczenie już po kwadransie przekuł na prowadzenie w tym meczu Skalnik Trzemeśnia. Najpierw Mariusz Gzyl dośrodkował na głowę Tomasza Stelmacha i było 1:0, a za chwilę sam podwyższył precyzyjnym strzałem na 2:0.

Dwubramkowe prowadzenie stonowało zapędy młodych Orłowców, a Skalnik wykorzystywał kolejne błędy, odskakując na kilkubramkowe prowadzenie. Przed przerwą sytuację sam na sam miał jeszcze Szymon Górka-Khafaga, a także Adrian Ciślik, ale zabrakło skutecznego strzału. W drugiej połowie Myśleniczanie tych sytuacji mieli więcej - m.in. z bliska nad poprzeczką uderzył Kamil Suder, bliski szczęścia z dystansu był Michał Płatek, a strzelanie dla Orła rozpoczęli dwaj rodowici Trzemeśnianie - najpierw z asysty Norberta Wąsowicza przytomnie skorzystał Jakub Górka, a potem jego prostopadłe podanie wykończył Szymon Górka-Khafaga. Trzeci gol to podanie Michała Płatka i centrostrzał Norberta Wąsowicza, który po rykoszecie od obrońcy trafił do siatki. Ostatecznie Orzeł przegrał 7:3 i na pewno dla młodzieży było to wartościowe seniorskie przetarcie, a seniorski Skalnik w pełni zasłużenie zameldował się w drugiej rundzie Pucharu Polski.

Skalnik Trzemeśnia - Orzeł Myślenice U19 7:3
J.Górka, Górka-Khafaga, Wąsowicz

ORZEŁ: I.Matoga (46 Kowal) - J.Górka, Siatka, Łapa - Kruczek (46 Suder), Gołąb (63 Łętocha), Płatek, Kuchnia - Wąsowicz, Górka-Khafaga, Ciślik (63 M.Matoga)