Piorunująca końcówka, Orzeł wygrywa z Zielonką!

Po pierwszej połowie nawet najbardziej zapaleni bukmacherzy nie byliby pewni tak okazałej wygranej Orła Myślenice w meczu z Zielonką Wrząsowice. Trzy bramki jakie Orłowcy zdobyli padły dopiero w ostatnim kwadransie spotkania, a Zielonka grała już wtedy w dziesiątkę. Natomiast w pierwszej połowie pomimo wyrównanej rywalizacji na murawie , uczciwie trzeba powiedzieć, że zdecydowanie lepsze okazje mieli przyjezdni.

Niemniej jednak o ile przed przerwą dogodnych okazji Zielonki można doliczyć się co najmniej czterech, to w drugiej połowie strzegący orłowskiej bramki Marek Pajka ani raz nie był zmuszany do interwencji. Wynik mógł zostać otwarty już w pierwszej minucie, ale niecelnie lobował bramkarza Piotr Tarczoń. Później dwa razy strzały Mariusza Gnyli bronił Marek Pajka, a mocna główka Macieja Jabłońskiego minęła lewy słupek bramki.

Po stronie Orła szczęścia próbowali przed przerwą Michał Górka i Krzysztof Zając, ale brakowało nieco precyzji. W drugiej połowie sygnałem do ataku była akcja wymienionej wcześniej dwójki, ale niestety w stuprocentowej sytuacji Krzysztof Zając trafił w poprzeczkę. Worek z bramkami rozwiązał się na kwadrans przed końcem, kiedy sędzia wyrzucił z boiska bramkarza rywali Konrada Burkata za zagranie ręką poza obrębem pola karnego, a z rzutu wolnego sprytnie zagrał Krzysztof Zając, by po kapitalnej bombie Kamila Czajkowskiego piłka zatrzepotała w siatce.

Zagubiona nieco Zielonka po tak mocnym ciosie przez chwilę nie mogła się odnaleźć, a Orłowcy bezlitośnie to wykorzystali. Najpierw niemal całą obronę i bramkarza wymanewrował Krzysztof Zając i trafił od słupka, a następnie niemal z własnej połowy na spotkanie sam na sam z bramkarzem wybiegł Krzysztof Żak i bez problemów trafił do siatki, ustalając wynik zawodów na 3:0 dla Orła.

Orzeł Myślenice - Zielonka Wrząsowice 3:0 (0:0)
Czajkowski 74, Zając 80, Żak 86

ORZEŁ: Pajka - Leśniak (56 Żak), Mistarz, Kasprzyk, Lesiński - Wyroba, Sałach (56 Sabała), Stryszowski (78 Kowalczyk), Gawlik (46 Czajkowski), Zając - M.Górka (75 Pyzio)