Orzeł wygrywa z Pasternikiem, wygrana z dedykacją dla Prezesa...

Minuta ciszy przed meczem, czarne opaski na ramionach zawodników i ligowa wygrana Orła Myślenice z Pasternikiem Ochojno z dedykacją dla prezesa klubu Edwarda Łapy, który zmarł w przeddzień meczu. Orłowcy wygrali 3:0 (2:0), a do siatki trafiali Norbert Wąsowicz, Kamil Janecki oraz Kamil Suder.

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego przeważali przez całe spotkanie i mieli mnóstwo dogodnych okazji, by strzelić więcej bramek. Orzeł wyszedł na prowadzenie w 12. minucie, a kluczowe znaczenie miał pressing Kamila Topy na skraju pola karnego, który szybko dopadł do piłki, odebrał rywalowi i prostopadłym podaniem uruchomił Norberta Wąsowicza, który pewnym płaskim strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

Chwilę później bramkę powinien zdobyć Adrian Ciślik, ale niepotrzebnie próbował minąć ostatniego obrońcę, zamiast strzelać na bramkę. Ponadto kilka razy zakotłowało się pod bramką obchodzącego tego dnia jubileusz 40-lecia Pasternika Ochojno, ale gol na 2:0 padł dopiero po akcji dwóch środkowych obrońców. Z bocznego sektora dośrodkował Kiryl Kyrylov, a głową piłkę do siatki wpakował Kamil Janecki, zdobywając swoją debiutancką bramkę w Orle.

Na początku drugiej połowy dobry moment mieli miejscowi i próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale Orłowcy groźnie kontrowali i byli kilka razy blisko podwyższenia prowadzenia m.in. po akcjach Bartosza Bargieła, Krzysztofa Zająca, czy technicznej próbie Mateusza Sudra. Wynik na 3:0 ustalił w efektownym stylu Kamil Suder, który otrzymał sprytne podanie od Tomasza Brózdy i błyskawicznie posłał piłkę lobem nad wychodzącym golkiperem Pasternika.

Orzeł wygrał 3:0, a przed meczem oprócz upamiętnienia śmierci prezesa Edwarda Łapy, list gratulacyjny z życzeniami z okazji jubileuszu 40-lecia Pasternika Ochojno, na ręce kapitana gospodarzy przekazał w imieniu naszego klubu Kiryl Kyrylov. Życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów i rozwoju Waszego klubu!

Pasternik Ochojno - Orzeł Myślenice 0:3 (0:2)
Wąsowicz 12, Janecki 35, Suder 63

ORZEŁ: Świerczyński - Janecki (76 M.Mistarz), Pnievskyy, Kyrylov - Bargieł (65 Żak), Moskal (60 Suder), Gładysz, Górka (65 Biela) - Topa (46 Suder), Wąsowicz (60 Zając), Ciślik (60 T.Brózda)