Orzeł w końcu zwycięski, Kasperek i Górka zapewniają wygraną z Karpatami

Początek rundy wiosennej w wykonaniu zawodników Orła Myślenice był dość trudny, a głównie za sprawą małej zdobyczy punktowej i braku upragnionego zwycięstwa. W sobotnie popołudnie ta sztuka w końcu się udała w spotkaniu z Karpatami Siepraw i mamy nadzieję, że to będzie dobry prognostyk i przełamanie przed dalszą częścią sezonu.

Orzeł miał w tym spotkaniu zdecydowanie więcej sytuacji, przy stanie 0:0 swoją pierwszą seniorską bramkę mógł zdobyć 16-letni Wiktor Grochal. Później po podaniu Pawła Płonki do siatki pewnie trafił Mariusz Kasperek i na przerwę Orłowcy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie fantastycznym rajdem popisał się Michał Górka i strzelił na 2:0. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra ten rezultat dociągnęli do końcowego gwizdka, choć szczególnie blisko zdobycia gola już w końcówce był Mateusz Pajka, który najpierw główkował, ale interweniował bramkarz, a dobitka znalazła się na słupku bramki rywali.

Cieszy zwycięstwo Orła i kolejne debiuty, bo w tym spotkaniu doczekał się go kolejny zawodnik juniorów - Łukasz Święch, który w końcówce zastąpił Michała Górkę. W kadrze zespołu byli też Jakub Bartosz, Łukasz Serafin, Davlat Kurmazenko i wspomniany wcześniej Wiktor Grochal, a przecież młodzieżowcami są wciąż Mariusz Kasperek, czy Mateusz Pajka. Liczymy na kolejne dobre występy naszej młodzieży!

Orzeł Myślenice - Karpaty Siepraw 2:0 (1:0)
Kasperek 34, M.Górka 62

ORZEŁ: Obłaza - D.Górka, Mistarz, Kasprzyk, Żak - Płonka, Wyroba (83 Bartosz), Pyzio (78 Sałach), Kasperek (84 Żądło), Grochal (63 Mateusz Pajka) - M.Górka (85 Święch)