Orzeł powalczył z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry

Przebywająca na obozie w Myślenicach czołowa III-ligowa drużyna TS Gwarek Tarnowskie Góry rywalizowała w sobotę w meczu kontrolnym z zespołem Orła Myślenice. Rywale postawili wysoko poprzeczkę i przeważali przez niemal całe spotkanie, ale dla Orłowców to na pewno był wartościowy sprawdzian, choć przegrany 0:2 (0:1).

Urazy wyeliminowały z gry między innymi Adriana Kasprzyka, Marcina Sałacha, Krzysztofa Żaka, Grzegorza Kowalczyka czy Kamila Lesińskiego, a przecież każdy z nich jest podstawowym zawodnikiem Orła. Pomimo tego zwłaszcza w pierwszej połowie Orzeł był bardzo dobrze zorganizowany w defensywie, przez co rywale zbyt wielu sytuacji nie stworzyli. W drugiej odsłonie szansę otrzymało aż pięciu juniorów, z czego trzech juniorów młodszych zaliczyło swoje seniorskie debiuty.

W końcówce pierwszej połowy dość niepotrzebny faul w polu karnym spowodował, że sędzia wskazał na wapno i Gwarek wyszedł na prowadzenie po pewnie wykonanej jedenastce. Na początku drugiej odsłony rywale podwyższyli na 2:0, a tym razem szczęście uśmiechnęło się do graczy Gwarka, bo strzał z dystansu zmienił tor lotu piłki po odbiciu od jednego z obrońców i zmylił bramkarza.

Kilka akcji zaczepnych Orłowców mogło się podobać, choć tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to rywale częściej operowali piłką i w drugiej połowie oddali zdecydowanie więcej strzałów na bramkę. Solidne debiuty w tym spotkaniu zaliczyli Kamil Topa (rocznik 2002), Wiktor Grochal (rocznik 2001) oraz Bartosz Bodzioch (2001). W pierwszym składzie po raz kolejny zagrał Łukasz Serafin (1999), a w drugiej połowie z juniorów szansę otrzymał także Jakub Bartosz (2000).

Orzeł Myślenice - Gwarek Tarnowskie Góry 0:2 (0:1)
Adrian Sikora 41 (k), 50

ORZEŁ: Obłaza (Marek Pajka) - Serafin, Mistarz (Bodzioch), Mateusz Pajka - M.Sabała (Górka), Wyroba, Zawodnik testowany (Płonka), T.Sabała (Pyzio), Leśniak (Topa) - Kasperek, Zawodnik testowany (Bartosz)