Orzeł Myślenice zagra o Puchar Polski jeszcze w tym sezonie!

Decyzją Prezydium Małopolskiego Związku Piłki Nożnej sezon ligowy 2019/20 został zakończony z uwagi na pandemię koronawirusa, natomiast rozegrane do końca zostaną rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski, którego triumfator w przyszłym sezonie ligowym zagra na szczeblu centralnym tych rozgrywek.

Orzeł Myślenice na szczeblu PPN Myślenice dotarł do finału, w którym zmierzy się z Jordanem Zakliczyn. Spotkanie tych drużyn wstępnie zaplanowane na 27 czerwca będzie zatem jedynym oficjalnym meczem piłkarskim wiosną 2020 roku w Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice. Więcej szczegółów zostanie ustalonych w najbliższym czasie, natomiast zwycięzca tego meczu awansuje do półfinału na szczeblu okręgów, a następnie drabinka przedostaje się do finałów wojewódzkich. 

Planowane terminy (wstępne):
Finały na szczeblu podokręgów – 27/28 czerwca 2020 r. (sobota/niedziela) (W PPN Myślenice: Orzeł Myślenice - Jordan Zakliczyn)
Półfinały na szczeblu tzw. okręgów – 5 lipca 2020 r. (niedziela)
Finały na szczeblu tzw. okręgów – 8 lipca 2020 r. (środa)
Półfinały na szczeblu Małopolski – 19 lipca 2020 r. (niedziela)
Finał na szczeblu Małopolski – 22 lipca 2020 r. (środa)

Zawodnicy Orła Myślenice wznowili już treningi z zachowaniem obostrzeń sanitarnych wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Instytut Sanitarny. Na razie zarówno pierwszy zespół jak i drużyny młodzieżowe trenują po dwa razy w tygodniu na obiektach Orła Myślenice. Sezon ligowy w V lidze ma wystartować w połowie sierpnia, niemniej jednak cieszymy się, że nasz klub będzie miał możliwość rywalizowania o stawkę jeszcze w czerwcu. 

Nie wiadomo, czy mecz za miesiąc będzie mógł odbyć się z udziałem publiczności (mogą się zmienić wytyczne Ministerstwa Zdrowia), ale jeśli nie będzie takiej możliwości, to postaramy się zapewnić transmisję na żywo.