Orzeł Myślenice z Pucharem Polski, wygrana z Dalinem po karnych!

Orzeł Myślenice po raz pierwszy w swojej blisko 75-letniej historii wygrał okręgowy Puchar Polski, pokonując w finale IV-ligowy Dalin Myślenice po rzutach karnych 4:1. W regulaminowym czasie było 1:1 po bramkach Emila Bałuckigo i Daniela Chochlińskiego. Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego zagrali naprawdę bardzo dobre zawody i mogli sprawę rozstrzygnąć już w 90 minutach.

Licznie zebrani kibice na boisku ze sztuczną nawierzchnią na myślenickim Zarabiu na pewno nie mogli narzekać na brak emocji. Od początku spotkanie było wyrównane i choć zbyt wielu sytuacji podbramkowych nie było, to derbowe emocje rozgrzewały atmosferę i na boisku i wśród kibiców. Pierwszą groźną okazję stworzyli Orłowcy, a z prawego sektora huknął Kiryl Kyrylov, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Dalin po kombinacyjnej akcji był już w pobliżu bramki, ale mocny strzał Kamila Sobali zblokował Łukasz Serafin.

Pierwszy gol padł w 41. minucie, po świetnej akcji indywidualnej Kamil Topa na prawym wahadle minął rywala i wycofał na szesnasty metr, gdzie aktywny w tym meczu Emil Bałucki najpierw przyjął kierunkowo, a później przymierzył prostym podbiciem pod poprzeczkę, nie dając szans na interwencję Jakubowi Wyrobie. Emocje wystrzeliły w obozie Orła, ale rywale szybko je ostudzili. Trzy minuty później miękkie dośrodkowanie z Mateusza Reczulskiego trafiło na głowę Daniela Chochlińskiego, a ten trafił do siatki na 1:1.

Druga połowa rozpoczynała się więc od statusu quo. Tym razem jako pierwsi zagrozili gracze Dalinu, najpierw z ostrego kąta niecelnie strzelał Jakub Górecki, ale piłka pozostała w boisku i wróciła do kapitana Dalinu. Jego strzał z bliska efektownie nogą obronił jednak Ostap Szpakiwskij i wynik się nie zmienił. Z biegiem czasu natomiast choć gra i walka toczyła się głównie w środku pola, to groźniejszy w ofensywie był Orzeł. Decyzja sędziego o spalonym przerwała akcję dwójkową Artura Mistarza i Emila Bałuckiego, sprytny strzał Marka Ponomarenki minimalnie minął bramkę, natomiast zgranie Bałuckiego do Artura Mistarza i mocny strzał z woleja efektownie obronił Jakub Wyroba. Mecz zakończył się więc remisem i do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Strzelanie zaczynał Orzeł, Artur Mistarz w swoim stylu trafił na 1:0, a po chwili wyrównał Jakub Jędrzejowski. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie Dalinu, bowiem w dwóch kolejnych seriach do siatki trafili Mateusz Suder i Michał Mirochna, natomiast strzały Jakuba Góreckiego i Mateusza Reczulskiego obronił świetnie Ostap Szpakiwskij i gdy w czwartej serii na 4:1 strzelił Mark Ponomarenko, pewnym było, że puchar trafia w ręce Orłowców! Dla drużyny prowadzonej przez trenera Kamila Ostrowskiego był to piąty finał Pucharu Polski w historii, ale pierwszy wygrany! Wcześniej w 2011 i 2013 roku przegrali z Dalinem, a w 2020 i 2021 roku ulegli w rzutach karnych Jordanowi Zakliczyn.

Orzeł Myślenice w zimowej scenerii sięgnął po Puchar Polski, odbierając go z rąk władz Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice Macieja Górki i Oliwiera Bzowskiego oraz burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki i awansował do najlepszej szesnastki w województwie. Kolejna runda na tym szczeblu odbędzie się 19 kwietnia - zagra w niej 15 triumfatorów w małopolskich podokręgach oraz ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski - Wieczysta Kraków. Losowanie par odbędzie się w styczniu 2023.

Dziękujemy kibicom za liczne przybycie na finał, efektowną oprawę oraz nieocenione wsparcie dla drużyny Orła! Razem tworzymy tę historię!

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 1:1 k. 4:1