Orzeł Myślenice w finale okręgowego Pucharu Polski!

W środę odbyły się mecze półfinałowe okręgowych rozgrywek Pucharu Polski w PPN Myślenice. Zawodnicy Orła Myślenice na tym etapie rozgrywek spotkali się z Iskrą Brzączowice i wygrali na wyjeździe 4:1 (2:0). Bramki zdobyli Mariusz Kasperek, Tomasz Marchiński, Mateusz Suder oraz Kyryl Kyrylov.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla myśleniczan, bo już w pierwszych minutach rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Mariusz Kasperek. W końcówce pierwszej połowy na 2:0 strzałem od słupka podwyższył Tomasz Marchiński i gdy tuż po przerwie po dwójkowej akcji Kyryla Kyrylova z Mateuszem Sudrem, do siatki trafił ten drugi, nic nie wskazywało na to, że Orłowcom może coś w awansie do finału przeszkodzić.

Rywale mogli co prawda złapać kontakt, bo sędzia podyktował dla nich rzut karny, ale świetnie interweniował Karol Obłaza broniąc strzał rywala z 11 metrów. Ambitni gospodarze dopięli swego, gdy trafili na 3:1 po rzucie wolnym, ale w końcówce wątpliwości rozwiał Kyryl Kyrylov ustalając wynik na 4:1 dla Orła.

Myśleniczanie awansowali więc do finału Pucharu Polski na szczeblu PPN Myślenice, gdzie dopiero wiosną 2020 roku zagrają z Jordanem Zakliczyn, który w półfinale zremisował bezbramkowo z Rabą Dobczyce, ale w karnych okazał się lepszy wygrywając 4:2.

Iskra Brzączowice - Orzeł Myślenice 1:4 (0:2)
Kasperek, Marchiński, Suder, Kyrylov

ORZEŁ: Obłaza - Jamka, Serafin, Mistarz, Żak - Suder, Marchiński, Kyrylov, Kasperek, Shalabaiev, Frasik oraz Syrek, Matejczyk, Depta, Firek, Pilch