Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach - wygrywa Robert Sentysz!

Orzeł Myślenice przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice włączył się w organizację Narodowego Biegu Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr w Myślenicach. Bieg wystartował dokładnie o godzinie 11:11 w niedzielę 11 listopada 2018. Najszybszy na mecie okazał się Robert Sentysz.

Zawodnicy grup młodzieżowych wraz z trenerami pomogli organizatorom w zabezpieczeniu i odpowiednim oznaczeniu trasy oraz w ramach wolontariatu pomagali stojąc w newralgicznych miejscach na dziesięciokilometrowej trasie ulicami miasta.

Robert Sentysz, który wygrał zawody ukończył bieg z czasem 37,24,81, wyprzedzając o nieco ponad 10 sekund Marcina Szydłowskiego z Myślenic oraz o 22 sekundy Adama Czerneckiego. Najszybsza wśród kobiet - Iwona Piekarz ukończyła bieg z czasem 44,16,54, wyprzedzając o 10 sekund Natalię Papiewską oraz o 1 minutę i 19 sekund Barbarę Fornalik.

W biegu uczestniczyło ponadto dwóch zawodników Orła Myślenice - Krzysztof Żak zajął ostatecznie 33. miejsce, natomiast Radosław Ostrowski z juniorów młodszych uplasował się na 73. pozycji.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, że udało się przeprowadzić bieg bez większych problemów. Głównym celem było sportowe uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a jako debiutant w roli organizatora tego typu imprezy wypadliśmy poprawnie i z tego jesteśmy szczególnie zadowoleni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom - mówi Marek Pajka, dyrektor Narodowego Biegu Niepodległości w Myślenicach.

- Trasa biegu nie należała do najłatwiejszych. Z opinii uczestników słyszeliśmy o problemach zwłaszcza z podbiegami na ulicach Kasprowicza i Daszyńskiego. Niemniej jednak bieg ukończyło 190 zawodników z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że uczestnicy mają równie dobre odczucia. Dokładaliśmy wszelkich starań, aby pomimo braku doświadczenia w imprezach biegowych spełnić oczekiwania i stworzyć uczestnikom jak najlepsze warunki. Być może w przyszłości uda się kontynuować obchody narodowego święta odzyskania niepodległości na sportowo właśnie biegową imprezą - dodaje Marek Pajka, koordynator zawodów z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Pełne wyniki w kategorii kobiet i mężczyzn tutaj.

Obszerną fotorelację można znaleźć na w najnowszym numerze Gazety Myślenickiej oraz na stronie gazeta.myslenice.pl

Logotypy Orła Myślenice jako współorganizatora znalazły się na plakatach, numerach startowych oraz dyplomach, które otrzymał każdy uczestnik biegu. Głównym organizatorem był Urząd Miasta i Gminy Myślenice przy współpracy z Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

KRZYSZTOF ŻAK - ORZEŁ MYŚLENICE

RADOSŁAW OSTROWSKI - ORZEŁ MYŚLENICE