Mikołaj Włodarczyk i Alicja Surówka ze srebrem na Słowacji!

Zawodnicy Orła Myślenice z sekcji wyścigów psich zaprzęgów wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Słowacji, zaliczanych jednocześnie do Pucharu Polski w miejscowości Ladova na Słowacji.

Mikołaj Wlodarczyk w kategorii wyścigów sześciu psów uplasował się na drugiej pozycji za reprezentantem Czech Stefanem Krkoską. Czołówka utrzymała status quo po pierwszym wyścigu, bowiem na 12,5-kilometrowej trasie Mikołaj Włodarczyk tracił do lidera 37 sekund, jednak drugiego dnia Krkoska ponownie był najszybszy wyprzedzając reprezentanta Polski ostatecznie o 1 minutę i 32 sekundy, sumując obydwa wyścigi. Mateusz Surówka w tej kategorii uplasował się na piątej pozycji.

Ponadto Alicja Surówka również wywalczyła srebrny medal Otwartych Mistrzostw Słowacji w kategorii wyścigów 4 psów. Zawodniczka sekcji Orła Myślenice po sobotnim wyścigu wyprzedzała Czeszkę Amelię Vojtkovą zaledwie o 6 sekund, jednak w niedzielę to rywalka szybciej przejechała trasę i Alicja Surówka zakończyła rywalizację na drugim miejscu.